Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 Fotr
#15883
Matevžev tek skozi Udin Boršt spada med redne in tradicionalne teke v okolici Kranja kot je tek okoli Brda. Današnji tek je organiziral Matevž in je potekal po Udin Borštu ne pa okoli Brda. Udin Boršt je gozd pri Kranju v katerem so označene tekaške proge.
Na startnem mestu se nas je zbralo 10 forumcev. Matevž je imel zemljevid trase, da nas je vodil po poti, ki jo je določil za trening. Nestrpno smo čakali na start in po dogovoru, kje bomo tekli, smo takoj zavili v gozd. V začetku smo tekli po ozki stezi, tako da se ni dalo drugače razporediti kot v gosji red. Kača tekačev TF s škrlatno kroglo na hrbtu se je vila skozi zeleno praprot in podrastje, kakor indijanska bojna izvidnica. Trava in praprot sta nam segala precej visoko, da so se skozi zelenje bleščale rdeče pike in glave tekačev so v enakomernem ritmu kazale na kar, vsaj zame, hiter tempo teka. Po rahlem vzponu se je steza razširila in ponekod se je tudi precej vzpenjala. Tla so bila mehka, posuta z iglicami, res pa je, da so po poti tudi močno prepletene korenine, da je treba kar dobro dvigati noge. Zame je bil to dober strečing med tekom, ki bi ga lahko imenoval kar fartlek, še posebno, ker so se morali ostali tekači večkrat ustavljati, da so počakali mene, ki bi sicer lahko tekel za kanček časa hitreje, a sem se držal srčnega utripa v anaerobnem območju treninga. Steza se je menjavala od široke gozdne ceste do ozke steze skozi podrast in krasen borov in smrekov gaj. Hvaležen sem tekačem, da so vseskozi pazili name, ki sem kar dobro zaostajal, da se ne bi izgubil. Vem, da je bilo nekaterim težko teči počasi, a so pokazali, da nočejo, da bi se Fotr izgubil v Udin Borštu. Kljub temu, da je bila dolžina teka okoli 12 km, se je kar prehitro končal, saj je bila res odlična tekaška družba. Na koncu sem bil zelo zadovoljen, saj se je tek dobro vklopil v moj program treninga. Po teku se nam je pridružila še Barb, ki je izgledala kar žalostna, ker ni mogla teči z nami. Saj boš kamlu zdrava, Barb.
Analiza teka je sledila v brunarici, a sva z Mirotom kmalu odšla, tako, da nas bodo o rezultati analize obvestili drugi prisotni.
Hvala, Matevž, za krasen tek in trening.
Uporabniški avatar
 ales
#15884
Uf Fotr, fino, da si odpr temo! Tako je treba dopisat le še dodatke. Smo že med tekom ugotovili, da bo prispevkov o teku verjetno za nekaj strani... Začeli smo zelo počasi, se mal privajali na podlago, podrastje, floro in favno. Simi je videla celo kačo na poti. A nič je ni tako vrglo iz tira, kot Matevž. Ne bom povedal, kaj je počel. On je že prej tri ure kolesaril, do Kamniške Bistrice, se mi zdi in nazaj. In ko ga je zagledala, tam mal stran s poti, ji je bila korenina na lepem previsoka in je pristala na rokah. Še mal se je po kolenu podrgnila. Mislim hudo! A ona je stisnila zobe, nikjer nikogar, ki bi ji nudil zdravniško ali kako drugo podporo. Vsi smo mislili le na tistih 10km, ki so nas še čakali. Mimo Rac, spomenika, po enem blatnem kolovozu, do Cegelnice, ko Matevž poznavalsko oznani, da nas čaka le še 1.7km do cilja. Prvič smo prehiteli tekačico(res ni bila z nami), jo na hitro povprašam, če smo še v prvem krogu in Lojzetu dam dovoljenje, da ponovi vprašanje. A je bilo očitno preveč. Tudi on je pristal na vseh štirih. Ne, saj tale tek ni tko zahteven, kot zgleda s poročila, a tako smo prvič pač tekli. A smo kmalu zagledali asfalt in tako konec naših muk. Že od daleč smo opazili damo v belem. Barb je, navkljub bolečinam prišla na zaključek Matevževega teka. Pohvalno, vzpodbujajoče in motivirajoče. Analiza v Brunarici: v znamenju terapevtskih aktivnosti, mislim res! Aja Ero in Pia sta nas počastila z obiskom, tako, da smo z analizo zaključili debelo čez enajsto uro.

p.s. Matevž je imel rojstni dan in potem si lahko mislite, kaj je naredil, ko je natakarica še zadnjič prišla k mizi ... nekateri smo odšli domov s polnejšo denarnico, kot smo prišli(ni pogoj za sodelovanje, a je prijetno)Vse najboljše, Matevž!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#15887
Pohvalno, da se nas je zbralo toliko ( predvsem Negorenjcev ), :D ki so prišli okušat in opažat gorenjske lepote. 8) Nekateri so te stvari vzeli preveč dobesedno, sicer pa tudi "tadomači" nismi preveč zaostajali. :oops: Trenutno je moj prst v stabilnem stanju, tako da s svetlimi pogledi zrem proti nedelji in tisti perutnini.
Tini je bil včeraj že v Dalmaciji, in vas pusti vse lepo pozdravit - menda se je že mastil z jagnjetino :twisted:

2x LP
Uporabniški avatar
 Barb
#15891
Ja zbrala sem voljo in se odpeljala na ana-lizo na Gorenjsko. Ko ste fantje in dekle pritekli,sem vas gledala od daleč.Še dobr,ker mi je bilo že na daleč strašansko hudo, kers em vedela, da sem običajno zraven.
Včeraj pa,.....
Ko sem se pripeljala na zborno mesto in stopila iz avta, me je imelo,da bi,čeprav sem bila tako "mašno" napravljena,sezula čeveljce in kar stekla. Pa ne gre. Vse je tko lepo dišalo, vroče ni bilo več, skratka idealno za večerni trening.
Pa sem raje globoko vdihnila gorenjski zrak in se po Matevževem nasvetu raje napotila na krajši sprehod. Tko čist na izi.
Ko sem se vračala sem že od daleč slišala:" Je,a ne da je, to avto od Barb? Seveda je, lejo tamle je!"(tko nekak,a ne?)
Vsi so me veselo pričakali. Fotr se prvi hip še zavedal ni, da sem to jaz(mislim, da ravno zaradi tega,ker me je prvič videl v "mašni" opravi).
Opazila sem nekaj, za treninge na Brdu, nove obraze. Pohvalno fantje, dobrodošli, kar tako naprej. Simi, verjamem, da si lepo in dobro, zastopala žensko eminenco.
Sledila je smer Brunarca. Prvotno mesto,ki mi je bilo dodeljeno za mizo, je bilo hitro zamenjano. Energijska sevanja so bila premočna in moja bolečina je čutila, da se moram približati terapevtu. Fotr, brez zamere, da sem zapustila sedež ob tebi.
Ja pol se je pa začel. Matevž me je vprašal:"Ja pa kako te boli?" (al pa celo "Kje te boli?"). Pol naprej ne bom razlagala, ker je blo kar nekaj smeha. Pa ne zamerim, nobenemu. Saj ste vsi prav dobro vedeli, da če ne drugega, bo ta smeh, dobra volja in vaše pozitivne misli, dobro vplivale vsaj na moje psihično razpoloženje. In res je! Aleš, ne vem, al je tolk pomagal tisto:"...dons, izključno v terapevske namene!", al dobro razpoloženje in druženje z vami. Kajti bolečina danes je manjša.
Hvala res vsem. Ko sem se vozila nazaj, sem si rekla:"Dobro, da si se odločila in zvlekla na Gorenjsko!"
In vedite, ne da se Barb, kar tako,......
....kmalu bo tudi ona tekla po Udin Borštu

P.S.:Matevž, če bi vedela, da praznuješ, bi ti stisnila kakšen poljubček. Sej ti bi lahko rekel, da gre tokrat zgolj za "terapevtske namene meni" :wink:
Vse najboljše! :cmok:
Uporabniški avatar
 simi
#15950
lojzeP napisal/-a:Pohvalno, da se nas je zbralo toliko ( predvsem Negorenjcev ), :D ki so prišli okušat in opažat gorenjske lepote. 8) Nekateri so te stvari vzeli preveč dobesedno, sicer pa tudi "tadomači" nismi preveč zaostajali. :oops: Trenutno je moj prst v stabilnem stanju, tako da s svetlimi pogledi zrem proti nedelji in tisti perutnini.


Evo, naj se javim, da ne bo kdo slučajno mislil, da sem podlegla modricam in odrgninam :twisted: nikoli :wink:
Ja, pa se je zgodilo, tudi simi je poškodavana?! Pa nič resnega :lol: Privč v vsej moji tekaški karieri sem se stegnila, Beckham bi mi zavidal tak profesionalni padec, še zdaj ne morem verjet :oops: :lol: Pa da mi noben ni pomagal, to vam ne oprostim! Kaj moški ne štekate, da če ženska pravi da ne, oz da je vse v redu, da je ne dobesedno jemat? Matevž mi je v tolažbo rekel, da je zgledalo precej khm.. :oops: hvalabogu da ni bilo dpopa z obvezno opremo-fotoaparatom :shock:

Drugače pa je bilo super tečt, Udin boršt je en mali raj za sprehajalce, tekače..mislim da to ni bilo zadnjič, da sem prišla, kljub vsemu:))
Uporabniški avatar
 Dule
#15954
simi napisal/-a:
Evo, naj se javim, da ne bo kdo slučajno mislil, da sem podlegla modricam in odrgninam :twisted: nikoli :wink:
Ja, pa se je zgodilo, tudi simi je poškodavana?! Pa nič resnega :lol: Privč v vsej moji tekaški karieri sem se stegnila, Beckham bi mi zavidal tak profesionalni padec, še zdaj ne morem verjet :oops: :lol: Pa da mi noben ni pomagal, to vam ne oprostim! Kaj moški ne štekate, da če ženska pravi da ne, oz da je vse v redu, da je ne dobesedno jemat? Matevž mi je v tolažbo rekel, da je zgledalo precej khm.. :oops: hvalabogu da ni bilo dpopa z obvezno opremo-fotoaparatom :shock:

Drugače pa je bilo super tečt, Udin boršt je en mali raj za sprehajalce, tekače..mislim da to ni bilo zadnjič, da sem prišla, kljub vsemu:))


Za nesrečo ni bila kriva kača, kajne :?: :roll: Le kdo potem...
Uporabniški avatar
 simi
#15956
ne :twisted:

no, eno crknjeno pa sem res skoraj pohodila, ampak to je bilo velikoooo pred brco v korenino :lol: :lol:
eh, kaj si zamudil Dule 8)
Uporabniški avatar
 Dule
#15959
simi napisal/-a:ne :twisted:

no, eno crknjeno pa sem res skoraj pohodila, ampak to je bilo velikoooo pred brco v korenino :lol: :lol:
eh, kaj si zamudil Dule 8)


Si mislim, pa kaj vse še bom zamudil..žal.. :cry:

Bomo poskušal vsaj delček ujet kdaj drugič v drugem svet.. :P
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#16018
ALORA SEM NAPISAL POZNO, A VENDAR DRUŽITI SE JE BILO PRIJETNO!
Veliko so napisali že moji predhodniki, skratka veliko lepega se je dogajalo veliko tudi smeha.No če mimogrede se omeni, da je simi imela bližnje srečanje z neprijazno gospo sssssssssssssssskkkssssssssskk.Ampak, kakor je omenila je bila preminula, tako, da je lažje prebolela kot pa če bi bila živa.No ja tudi LojzP je imel bližnje srečanje s koreninami, a se je vse dobro izšlo.Kakor nam je omenil nima preveč rad takih tekov po koreninah.Ampak je bil vseeno dobre volje.Sam sem zadovoljen.Bil sem tudi zelo vesel ker se je Matevž rehabilitiral in je stvar pozdravil v brunarici pa nazdravil za njegov rojstni dan, ki ga je imel.Lepo je bilo, ko se nam je pridružil tudi Ero s svojo boljšo polovico Pio.Tako, da smo čebljali še dolgo v noč.Skratka družilo nas je dobra volja, prijeten klepet in zanimive debate od maratona Dublin, Adveture race, gore in seveda nekaj tudi o E-6 poti in tako naprej.
Seveda danes bom sicer šel malce daljši trening čeprav imam v soboto dirko na Grintavec.Ampak imam že v mislih tek po E-6 poti.
O katerem pa bom zvečer po treningu napisal še drugo etapo in tako naprej.
Skratka bilo je lepo.
Uporabniški avatar
 Dule
#16061
marathon napisal/-a:Seveda danes bom sicer šel malce daljši trening čeprav imam v soboto dirko na Grintavec..


Marathon, dirka na Grintovec (ali je pravilno Grintavec) bo v nedeljo!

Zanima me kdaj boš pred dirko počival? Jaz bom dva, tri dni pošteno počival 8)
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#16138
HOJLA !
Stvar je pravzaprav takale, da danes grem še na en trening, ampak bom že v inteziteti popustil.Jutri zjutraj pa grem zaradi psihičnega filinga na Dobrčo maksimalno od 120 do 125 mogoče 130 ud/min.In to bolj zgodaj zjutraj.To bom naredil predvsem zato, da mišice obdržim v nekakšnem ogretem tonusu, ravno toliko, da mi tudi pumpca dela.Potem pa večji del dneva počivati in piti veliko tekočine.No to delam že skoraj ves teden in sem na soncu oblečen malce bolj.Tako, da se počasi privajam na višjo temperaturo, sicer ne samo zaradi Grintavca ampak tudi zaradi naslednjih tekem.Če slučajno pride huda vročina, da telo nekako navadim na višjo temperaturo zraka in s tem tudi obratovanje hlajenja na višje stopinje.
Ker naslednje leto imam sicer eno dirko v planu in bi se že sedaj želel nekako aklimatizirati na te temperature.Za to aklimatizacijo bom poskrbel tudi v zimskem času.
Potem pa je tudi dirka 12 ur Kališča in tako naprej.
Ja jutri pa je zelo v redu kot sem omenil predvsem zaradi tonusa mišic, če že ne greš v hrib na rahlo tečt, da greš s takšnim tempom v hrib bližnji ob katerem se ti pulz rahlo dvigne ne preveč.Potem pa počivati ves popoldan in se psihično pripravit na to dirko.
Želim ti, da boš odtekel dirko življenja.Si pa največji zmagovalec, ker boš uspel priti na Grintovec.Čestitam.
In hkrati vsem forumcem vabilo na nedeljski izlet ali kako drugačno udeležbo na tem teku.
Vljudno vabljeni! :lauf:
Uporabniški avatar
 Dule
#16155
Hvala Tomaž za uporabne podatke(moram priznati, da sem se že kar nekaj uporabnih podatkov dobil iz tvojega pisanja, HVALA) :wink: !

Želim ti, da boš odtekel dirko življenja.Si pa največji zmagovalec, ker boš uspel priti na Grintovec.Čestitam


Saj bom šel po svojih najboljših močeh, tako da bo zadovoljstvo v cilju-VRHU popolno ne glede da mi ne bo uspelo v limitu.

Ampak drugo leto pa upam, da bo druga pesem. Upam, da se bomo občasno dobival tudi na treningih teka v klanec, seveda Tomaž če boš imel potrpljenje z nami (ker nas boš moral čakat na vrhu).. :lol: :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA