Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 lojzeP
#17538
Živeli !

Tudi danes se nas je , kljub večini nenapovedanim, zbrala številna ekipa tekaških zanesenjakov. :D
Še vedno so teki na Gorenjskem zanimivi tudi Negorenjcem ( Uroš alias Primus ), pa tudi Bor še ( menda ) ni dobil Gorenjskega potrdila o pripadnosti naciji. Ostali sodelujoči še Maraton, Tuareg, Dule, ter Miro in Jčerni, ki sta bila pogrešana na analitičnem delu treninga. :shock:
Iztekanje je potekalo po ustaljenem principu tekoče problematzike v galeriji Dežman, le lepšega spola smo nekam pogrešeli ( predvsem njih dobrot ). :cry: Upam, da glavna cukerpekarca med našim treningom ni spala, in se je izobraževala iz teme novih receptov ( KG PRESS ).

Med tekom je sicer opaziti vedno več somišljenikov, veselje pa nam povzročajo tudi one na - ic. :oops:
Danes so sicer nekateri trening vzeli (pre)resno - 2 - 3 kroge :shock: :?: ( se vidi da se Dublin zeizbežno približuje - Aleš PRESS ).

Tut guno Hribarco smo neki vabil u naše konce, pa se tko upira, da mo kr enkat pono prš`l. :wink:
Pa nuben`h izgovorov, sploh pa na ene kvazi poškodbe - le od česa :?:


2x LP
Uporabniški avatar
 primus
#17540
Mau s'me prehitu, ejga !
(hm, hm, zaskrbljujoči vplivi analize :shock: )

Za natančnejše poročilo pa morda ne bi bilo slabo podat vsaj glavne naslove obravnavanih tem (da se ve kaj se zamuja PRESS).
Torej zelo zelo na kratko so bile glavne teme naslednje:
- dihanje, sopihanje ipd. sotekačev (in sotekačic) na tekaških tekmah ter njih izreden vpliv na izbiro taktike teka...
- menjavanje opreme na triatlonih, kjer ima umetniški vtis brez vsake nadaljnje debate veliko prednost pred hitrostjo...

pa še dve rmalce bolj resni:
- prehrana med tekom (gel, sladkor,...)
- bližajoči se 24urni tek v Trstu.

Plus še nekaj o kolesarsko gorskih podvigih, Jolandi Čeplak, prepovedanih substancah itd. itd.

Če dobro pomislim, smo bili kar zelo učinkoviti (t.j. veliko tem/ časovno enoto)

:D :D :D

primus
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#17541
Ni kaj za dodati, vse je že povedano, vse je že popito bilo.
No ja, skratka družba naša zbrana, vsakič je bolj vneta.Ja nekateri so vzeli te teke, kar resno tudi kar se tiče dolžine.
V glavnem LOjzP hvala za tekočinco še enkrat.Kakor stare mame pravijo, no ja jaz bom rekel takole, pamtim i vratim 100%.
Manjkalo nam je malo sladkega življenja.Za katerega znajo poskrbeti naše preljube drage pekarice, ki jim zmajčkov butik ni niti do kolen, kaj šele višje.
Ja danes nam je padel nivo cukra :cry: :cry: pa smo pogrešali čudovite škatle v katerih so naše sotrpinke iz foruma znale pripraviti veliko presenečenje.No ja tiniju je polovico oproščenega tako, da bo lahko naslednji teden odtekel en tur de protokolar ala Brdo.
Vreme pa kot vreme.Enkrat je tako enkrat pa tako, nikoli nam ni pogodu.Zmeraj bi radi tako vreme, pa jutri bi tako vreme in tako naprej.
Galerija Dežman bo izgleda postala naša tradicionalna iztočna točka za naše analize.Na katerih pa se lahko od srca nasmejemo raznim dogdivščinam, ki nam krajšajo te dni ki jih doživljamo kot tekači, kot ljudje ki hodijo v službo in podobno.Skratka, nikoli nismo žalostni, ali slabe volje.Zmeraj je nekdo, ki poskrbi da je pestrost na vrhuncu s polno smeha.Nekaterim je lahko žal, da jih ni bilo.Zamujajo nepozabne trenutke in ostale vesele zgodbe tako in drugače.
Danes je bil glavni motor te debate sam LOJZP, ki nam je povedal par presneto dobrih dogodivščin, ki jih je doživel na triatlonu in tako naprej.
Če bi bil pa še Aleš, Tini, Matevž na kupu, pa še bolj toplo vreme in da bi imeli več časa kot si vsi skupaj želimo.
Sedaj se mi že oči zapirajo in ne registriram preveč dobro.Samo se pa še zmeraj nasmejem, ko se spomnim, kako je LOJZP vso to pripovedoval in to presneto živo.
Na koncu kaj lahko še omenim.Da se imejte presneto fajn in se udeležujte vseh naslednjih tekov v katerih vidite veselje in radost, ki preveva vsa vaša energija.
Uporabniški avatar
 Barb
#17545
LojzeP napisal/-a:Upam, da glavna cukerpekarca med našim treningom ni spala, in se je izobraževala iz teme novih receptov ( KG PRESS ).

No,če tole leti name,lahko povem,da sem se spomnila včeraj na vas,ko sem se vozila z Zbilja in vsak kilometer vidla koga,ki je nabiral kilometre.Jst pa surlo do podna :cry: .Tole zdej je že mal too much.
Mislila sem si:"Kaj bi dala, da bi bila lahko zdajle na Brdu in tekla!?" :idea: :?:
Drugače pa intenzivno :lauf: delam z možgančki in razmišljam s čim vam postreči v nedeljo.
Sam,Lojze,a nisi reku,da te ne bo.Al si boš mogoče premislu :?: :P
Uporabniški avatar
 jcerni
#17562
lojzeP napisal/-a:Ostali sodelujoči še Maraton, Tuareg, Dule, ter Miro in Jčerni, ki sta bila pogrešana na analitičnem delu treninga.


Proga iz Strahinja, okoli Brda in nazaj naju je z Mirotom kar izmučila. Ko prižgeš televizijo, gledaš, kako se Gorica opira Monaku, boleče noge, pa obsediš.

Ko sta skupino TF z Marathonom in LojzetomP na čelu, prehitela dva moška v Abrahamovih letih, sem vedel, da kmalu sledi lovlenje. Hitrost teka se je spustila kar na visoko hitrost, ki jo je diktiral LojzeP. LojzetaP sem držal toliko časa, da sva ujela tekača pred nama. Kaj več pa mi niso dopuščale moči. Hitrost je padla in kmalu sta bila moška za mano, LojzeP pa se je počasi odmikal. Posebno eden od njiju je bil zelo "fit" in kmalu je sporoči drugemu, da gre do konca in ga počaka pri avtu. Povečal je hitrost in vztrajno zmanjševal razliko do LojzetaP, tako vse do konca.

Drugi pa je bil moj zajec. Zadovoljen sem bil, da ni tekel prehitro. Par kilometrov pred koncem je švignil mimo naju Marathon, ki mi je povedal, da je bil tam, kjer gre še cesar peš. Prestavil sem v višjo prestavo in bolj z voljo kot z močjo sledil Marathonu. S solidno hitrostjo sva pritekla na cilj teka.

Vsem akterjem pa je iz obraza sijalo zadovoljstvo, da je konec "mezahonizma". Ali pa velja to samo zame?
Uporabniški avatar
 Dule
#17568
jcerni napisal/-a:Vsem akterjem pa je iz obraza sijalo zadovoljstvo, da je konec "mezahonizma". Ali pa velja to samo zame?


Se strinjam, včeraj so bili pogoji za tek (vroče,soparno) zelo zahtevni, zato je bilo zadovoljstvo po končanem teku (2kroga po 10km) še toliko večje. Večji del sem tekel skupaj s Primusom, Tuaregom in Borom, nato smo dohiteli Mirota, nakar sem popustil v tempu zaradi visokega pulza (kot da smo na tekmi) in zaostal za cca 30sekund.
Po teku pa se paše dol usest :D .
Uporabniški avatar
 lojzeP
#17602
Spoštovani sotekači z Brda !

Vi vsi ste skupaj eni norci, ko se greste podit več krogov v takih razmerah. samo meni je malce kapnilo, da ga ni za sra_ v takih okoliščinah. Temu primerna je bila tudi hitrost - če sem čisto pošten - mene včeraj vročina sploh ni kaj dosti utrudila.
Glede dveh abrahamovcev pa le toliko, da bomo mi in nam podobni extra zadovoljni, če bomo vsaj približno tako tekli v teh letih.

Glede "slatkišev" pa vidim, da je bila reakcija kar energična - odgovor pa v drugi rubriki, in sicer POČITNICEEEEEEEE ...he, he

2x Lp
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#17632
Ja LojzP imaš mogoče prav, da smo norci, ampak to jemljem kot pozitivno opravilo.Kar se tiče pa Abrahamovcev je pa res tako, da upam, da bomo pri njihovih letih še tako tekali naokrog kot gamsi.Če bo zdravje vse po sreči bo v redu.Ker poznam par primerov, ko so toliko stari in letijo kot snete sekire.Stvar je pa v tem, da ti tekači oziroma športniki zelo živijo za šport in se temu primerno pazijo glede določenih stvari in ga kaj dosti nič ne biksajo tako ali drugače in pa trenirajo tudi kot snete sekire.No ja v glavnem ta svoje smo odbrenkali ta dan, kako pa bomo odbrenkali prihodnjič pa je odvisno od prisotnih slatkišev :lol: :lol: 8)
Upam, da bo prisotna tudi kaka lunca, ki bo sijala od veselja izpod pročelja svojega.
Pročelja sladkega ha, ha. :wink: :wink: :wink: .
Manjkala nam je nežnejša družba že v toliko, da bi lahko kakšno dodatno bleknili in se temu primerno nasmejali vsi skupaj.
No ja tolažim se s tem, da je vsakič boljše in lepše vsaj tako si pri sebi mislim, ko grem odteč okoli Brda.In si rečem, no to je pa lep del priprav na kakšen tek, polmaraton ali maraton, ki se bliža.
Ker tekaška družba, je tekaška družba, služba pa je služba.
Sedaj pa trenirat, alora pa ne mislit na kakšne packarije, ampak na dobro voljo in ostale traparije.Hudič vidim, da sem spet eno blesavo bleknil.Najboljše je da grem sedaj kar pod odejo na guten šlafen und niht durh arbait.
Se vidjamo next vikend tačno na sredo ak bude vredi na totem koncu, s totim vremenom.Fantje pripravite se za SLOVENSKI ALPSKI MARATON, ki se neizbežno bliža in povišuje pulz in rešpekt.
adijo

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA