Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 aleksander
#20344
Še nekaj vtisov z maratona v Švici.Po 73okm vožnje pridem v Interlaken majhno mestece v osrčju Švice med dvema jezeroma.No saj je skoraj vsak kraj imel svoje jezero :wink: .Dvig štartne številke je za par minut dela,vse imajo pošlihtano in lepo teče.V petek pozno popoldne so imeli tekmo najmlajši na 1500m progi.Hčerka Vanja je švicarjem pokazala kaj smo Slovenci in jim v konkurenci 62 tekačev odnesla 1 mesto in bila deležna kar malo nevoščljivosti s strani domačink :twisted: .Naslednji dan smo se na pot podali malo starejši in po začetnem krogu po mestu smo zavili skozi Bonigen, Wilderswill,do Lauterbrunnena kjer naredimo velik polkrožni zavoj v lepi alpski dolini z dvema visokima slapovoma na desni in pridemo pod Wengen kjer je do Wengna strm vzpon par km v stilu Grintovca :wink: .Nato nadaljujemo po makadamski poti do grebena,kjer je na naši desni ledenik Jungfraua skoraj na dosegu roke,po doseženi najvišji točki cca.22oom pa sledi še 1 km spusta do cilja.
Na progi je dobro poskrbljeno za okrepčila,prav tako za enkratno vzdušje poskrbijo gledalci ob progi katerih je zelo veliko,prav tako je ob progi kar nekaj skupin z trobentami bobni harmonikami in trdicionalnimi rogovi kar ti da kar nekaj energije za nadaljevanje.
Na cilju pa res čudovito sončno vreme z enkratnim razgledom na Jungfrau,Monch,Eiger in ostale zasnežene vrhove in na koncu prevoz z zobato železnico v dolino.

Mogoče bo dodal kaj še kdo od ostalih udeležencev več pa je tudi na strani www.jungfrau-marathon.ch

lep pozdrav
Uporabniški avatar
 gregorb
#20347
Bravo Aleksander in seveda bravo hčerki, ki gre očitno po očetovih stopinjah!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#20349
Čestitam !

Očitno je bil motiv za dolgo pot pravi. Če se dodata še uspeh in zadovoljstvo - a je potrebno še kaj več :D

2x LP
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#20352
Kaj drugega kot pa :laola :laola :laola .
Ta maraton se sicer tudi meni mota po glavi.Samo vprašanje časa pa je kdaj bo padel.Ker je ravno na ta dan SAM.In na tem bom sodeloval dokler bo obstajal, to sem si zaprisegel.
Verjamem pa da je tu organizacija zelo dobra.O tem ne dvomim v njihovo preciznost.
ČAO!
Uporabniški avatar
 bojanu
#20354
Čestitke obema in seveda tudi ostalim našim :D
Pa ste sploh kaj občudovali naravo, ko ste tako hiteli :wink:
Uporabniški avatar
 Dule
#20364
Tudi jaz se pridružujem čestitkam :clap: :clap:

Za rezultate sem pogledal že v nedeljo - v dobi interneta je to tako simpl :lol: .

Tudi meni se tole mota, samo kaj ko je doma veliko tekov za podelat :lol:
no mogoče nekoč.. :roll:
Uporabniški avatar
 tadejk
#20371
Lep pozdrav vsem skupaj!

Čestitke vsem finišerjem in seveda Močnik jr.! Še dva dni po tekmi so vsi hodili po Interlaknu z majicami in medaljami.

Komaj danes sem se prebil do interneta, tako, da bo vendarle poročilo. Kot je iz rezultatov razvidno sem odstopil in to zaradi izčrpanosti ,ki jo je povzročil neki trapasti virus- želodčne težave. Na vse sem bil pripravljen, le na to nisem mogel pravilno odreagirati.

Moj Jungfrau maraton se je pričel v četrtek, ko sva z ženo začela dobivati čudne simptome- slabost,.. V celem dnevu sem komaj kaj pojedel in resno sem začel govoriti, da v Švico sploh ne grem. Pa smo se vseeno odpeljali in zgledalo je, da so se zadeve umirile in bo vendarle šlo. V kampu smo se srečali kar trije Slovenci od devetnajstih (kampov pa je vsaj 10). Aleksander, Zdravko Volkar in mi!

Jutro pred štartom je bilo zelo obetabno saj se je 20 min pred velikim trenutkom utrgalo nebo in nam nagnalo strah pred mrazom v kosti. Prvih 10 km sem pretekel normalno po planu 8) , na prvem krajšem vzponu na 12 km pa se je začel moj konec. :shock: Najprej je šla iz mene vsa hrana in seveda energija, tako ta sem se privlekel do 21 km, kjer je že čas pokazal katastrofo. Tisti dolgi krog po dolini mi je jemal moči, da sem se vlekel po klancu navzdol z tempom 6 min/km- katastrofa. :oops:

Upal sem, da bo mi v hribu bolje in sem se privlekel do klanca, kjer pa sem še dobil zadnji udarec- NE GRE! :oops: :twisted:
Hudič :twisted: je bil tudi to, ker nisem imel kje odstopiti in oditi na vlak, pa sem moral privleči do Wengna. Nisem šel skozi vmesni čas, ker sem vedel, da bodo gledalci naredili v meni to, da bom hotel še dalje :nono: . Koraki proti postaji so bili težki in vsakič, ko sem stopil, sem podoživel trenutek iz leta priprav, odrekanj,... :cry:

Vlak me je lepo odpeljal na cilj, kjer sem srečal svoja spremljevalca in Zdravka. Skupaj smo odšli v Grindelwald, kjer smo analizirali in analizirali,...

Aleksander, tebe sem še iskal pa vas več ni bilo. V Interlaknu smo ostali še dva dni. Bilo je lepo, le tista smetana mi manjka. Prav gotovo bom jo
še okusil. :wink:

Sama prireditev pa v superlativih, vse kar sem prebral o njej je tudi popolnoma res.

Tadej
Uporabniški avatar
 S*
#20385
Tadej je napisal
Na vse sem bil pripravljen, le na to nisem mogel pravilno odreagirati.


Tadej, zgleda da je to rubrika "pa saj to ne more biti res!" :x . Ni :twisted: , da drugo leto ne boš spet poskusil, a ne :wink:?
Uporabniški avatar
 tadejk
#20394
Prav gotovo drugo leto ne bom šel še enkrat. Pa ne, da bi se mi kaj zamerilo (saj nisem nič naredil narobe), ampak še je čas in zakaj bi vsako leto strmel za enakimi cilji.
Je še veliko lepega za preteči. :D

Najverjetneje pa bom čez kakšni dve leti ponovno poizkusil, seveda najprej z žrebanjem.

Tadej

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA