področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
 ALEŠŠ
#97421
manck napisal/-a:
ALEŠŠ napisal/-a:Sedaj so že začeli bluziti o naravnem in sintetičnem EPU obstaja samo sintetični EPO naravnega ni :!: tu je Joli in atletska zveza naredila tudi veliko megle o tem.


Ne bo drzalo. Obstaja naravni EPO, ki ga proizvaja skorja ledvic in pa rekombinantni EPO. Rekombinantni EPO se drugace uporablja pri anemijah zaradi kronicne odpovedi levic, anemijah novorojenckov, anemijah zaradi kemoterapije itd. Da bi pa nekdo imel naravni EPO zvisan je pa malo verjetno - ta se namrec zvisa pri velikih izgubah krvi, tumorjih ali cistah na ledvicah,...ne pa zaradi "zenskih tezav" kakor nas je hotela Jolanda prepricat :roll:.




Zakaj pa je moral L Armstrong dobivati sintatični EPO med zdravljenjem rakastih tumorjev če se prav pri tumorjih in izgubah krvi , če se tako kot si napisal sam naravno poviša.Po drugi strani si pa napisal ,da se sintetični uporablja pri anemijah.........zaradi kemoterapije.
Uporabniški avatar
 manck
#97459
ALEŠŠ napisal/-a:Zakaj pa je moral L Armstrong dobivati sintatični EPO med zdravljenjem rakastih tumorjev če se prav pri tumorjih in izgubah krvi , če se tako kot si napisal sam naravno poviša.Po drugi strani si pa napisal ,da se sintetični uporablja pri anemijah.........zaradi kemoterapije.


Zato, ker se naravni EPO zvisa le pri tumorjih na LEDVICAH. Pri kemoterapiji raka na DRUGIH ORGANIH gre pa za unicevanje npr. pluripotentnih izvornih krvnih celic, zaradi katerih pride do premajhne tvorbe eritrocitov in drugih krvnih celic in je zato potrebno dajati rekombinantni EPO, da se spodbudi sinteza.
 ALEŠŠ
#97477
Hvala za odgovor.Zdaj mi pa še nekej povej zakaj se edino Jolanda Čeplak od useh športnikov, ki so jih dobili na EPU zgovarja na naravni EPO.Saj teste verjetno opravljajo samo na sintetični EPO.
Uporabniški avatar
 tamy
#97481
TaiMing napisal/-a:
primzy napisal/-a:... zato me doping ne gane naspprotno morjo to jemat in fertik če hočeš da si v vrhu...


Žal ne bo čist pasalo pod naslov teme:
Hvala lepa za tak vrh. Jest sem tud v ponedeljek prekočil 11.000m višine (s pomočjo kril aviona). A če bi glih letel čez miting v Ženevi, bi mi bil nemara priznan svetovni rekord!?

Pa še nekaj kar paše v to temo:
Kaj v današnjem vrhunskem športu preostane željnemu vidnega rezultata, ki ga zahtevajo gledalci in sponzorji, tudi jaz ne vem.

Žal tudi jaz ne morem podpreti nobenega športnika, ki do 'uspeha' pride s prepovedanimi sredstvi, kljub temu, da je (domnevno) samo eden od mnogih. Kot v boksu niso dovoljeni nizki udarci, tudi v atletiki obstajajo določena pravila in omejitve. Edino tako so pogoji za vse enaki.
Še težje pa podprem stališče, da je doping pač dejstvo in ga je zato potrebno sprejeti. Na tem svetu je še marsikaj dejstvo, pa najbrž ne bi prav daleč prišli, če bi prav vse sprejeli...


Se strinjam s tabo.
In ko atletinja sem se pogovarjala na treningu na stadionu- vecina,s katerimi sem govorla je prepricana,da je pozitivna, da se ne bo zmazala in niti niso bili presenečeni.
Uporabniški avatar
 RoKo
#97484
tamy napisal/-a:, in niti niso bili presenečeni.


Tole izgleda kot javna tajna, vsi vedo, samo se čaka, pade ali ne pade. :x
Uporabniški avatar
 Lin@
#97485
ALEŠŠ napisal/-a:Hvala za odgovor.Zdaj mi pa še nekej povej zakaj se edino Jolanda Čeplak od useh športnikov, ki so jih dobili na EPU zgovarja na naravni EPO.Saj teste verjetno opravljajo samo na sintetični EPO.


Kolikor vem, se je tako sprva zagovarjala, zdaj pa je jasno, da gre nedvomno za sintetični EPO. Saj pravim, da skuša zavajati ljudi, ki smo na tem področju bolj ali manj nevedni.

manck, a nam lahko poveš še, če se da EPO odkriti iz urina in krvi enako? Ali se ga da ugotoviti npr. samo iz krvi?
 ALEŠŠ
#97488
Danes na valu202 ob 12h izjava tedna na to temo :!:
Uporabniški avatar
 tamy
#97489
RoKo napisal/-a:
tamy napisal/-a:, in niti niso bili presenečeni.


Tole izgleda kot javna tajna, vsi vedo, samo se čaka, pade ali ne pade. :x


Ah ne,nisem tko mislila.Ampak saj ste sami rekl, da je logično da vsi hodijo po robu in je samo vprašanje časa,kdaj bo kdo padel čez rob.

:shock:

No,ne bom pa trdila, da nihče ni vedel...Jaz priznam,da nisem, je osebno sploh ne poznam, nimam niti posebne zelje, ker mi ne bo spremenilo življenja ( :lol: ).
Sem pa razočarana nad njo.
Uporabniški avatar
 manck
#97528
Lin@ napisal/-a:manck, a nam lahko poveš še, če se da EPO odkriti iz urina in krvi enako? Ali se ga da ugotoviti npr. samo iz krvi?


Testi so urinski in krvni (loceno - torej se da ugotoviti prisotnost EPO tudi samo iz krvi). Postopki pa temu primerno niso enaki. Kot je meni znano so v praksi predvsem krvni testi ker so hitrejsi, veeelikooo cenejsi in predvsem se z njimi da za dlje casa nazaj zaslediti rekombinantni EPO, medtem, ko so urinski drazji, rekombinantni EPO je v urinu le par dni po injiciranju, je pa urinski test bolj zanesljiv (kar ne pomeni da krvni ni :wink: ).
Uporabniški avatar
 BoF
#97532
ALEŠŠ napisal/-a:
manck napisal/-a:
ALEŠŠ napisal/-a:Zakaj pa je moral Armstrong dobivati sintatični EPO med zdravljenjem rakastih tumorjev če se prav pri tumorjih in izgubah krvi , če se tako kot si napisal sam naravno poviša.Po drugi strani si pa napisal ,da se sintetični uporablja pri anemijah.........zaradi kemoterapije.


Tale Armstrong je pa od hudiča! Doseže serijo zmag na Touru, dvakrat je bil na luni, pa še trompeto igra od hudiča dobro...

:laola :laola :laola :laola :laola
Uporabniški avatar
 PoLyCOM
#97535
Tale Armstrong je pa od hudiča! Doseže serijo zmag na Touru, dvakrat je bil na luni, pa še trompeto igra od hudiča dobro...

:laola :laola :laola :laola :laola[/quote]

Ha ha ha! Dobra :D
Uporabniški avatar
 RoKo
#97541
PoLyCOM napisal/-a:Tale Armstrong je pa od hudiča! Doseže serijo zmag na Touru, dvakrat je bil na luni, pa še trompeto igra od hudiča dobro...

:laola :laola :laola :laola :laola


Ha ha ha! Dobra :D[/quote]


Najprej se je naučil trompeto, pol je pristal na luni in nato poln energije še zmagoval na Touru. :lol:
Uporabniški avatar
 BoF
#97542
Pustmo podrobnosti. Ne vem pa če ni bil še nekje, ampak se ne morem spomnit... Aja, a se ni on tud tiste oligumice okol zapestja spomnil?
Uporabniški avatar
 RoKo
#97548
Ne ne, to ni bi ta, je bil en drugi. :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA