prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...

copate katere znamke uporabljate?

Adidas
103
12%
Asics
164
19%
Mizuno
218
25%
New Balance
30
4%
Nike
216
25%
Reebok
32
4%
drugo
92
11%
 T-rex
#345699
Trenutno uporabljam Brooks Ghost 8 za vse podlage (odlično blaženje) in Brooks Ravenna 6 za cesto ter Puma Fox GT-X za mokre in kratke teke, ker so mi malce preozki in me na razdaljah ožulijo.

Sem se pa navdušil za trail teke, zato kupujem primerne copate. To, da "cestne" (Brooks Ghost) niso primerne sem že ugotovil, ko sem jih na trail tekmi strgal.

Zanima me kakšne izkušnje imate s temi supergami (v oklepajih je kratek povzetek internetnih ugotovitev):
- Saucony Peregrine 6 (če jih je v SLO sploh mogoče dobiti; v testih so zelo hvaljeni)
- Brooks Cascadia 11 (tuji testi jih precej pohvalijo)
- Pearl Izumi EM Trail N3 (baje nr. 1 na zadnjih testih)
- LaSportiva Mutant ali Akasha (najbolj vzdržljiv in trpežen)
- Inov8 Race Ultra 270 ali Roclite 295 (odličen, ampak malce trši)
- Nike zoom Terra Kiger 3 (mehak, hiter)
- Salomon Speedcross vario (uporaben na vseh podlagah)
- Adidas Kanadia 7 TR (najboljše razmerje med ceno in kvaliteto, ožji model)

To so "ponudbe" trail preizkuševalcev, tekačev in internetnih testov. Jaz sem pri izbiri teh superg popoln začetnik, zato vas prosim, da delite izkušnje z mano (sem iskal to temo na forumu, pa je nisem našel).

Superge rabim za "mešane" terene - blato, kamenje, zemlja, trava (npr. tek po makadamu, razmočenem hribu ali na Grintovec).

Do zdaj so mi najbolj odgovarjali malce širši in bolj blaženi modeli, ker pristajam na peto.
Sem nevtralec in odtečem okrog 1500 km na leto.

Hvala za vsako mnenje.
 mikha
#345709
Od omenjenih nisem imel nobenega, vendar bi na podlagi mnenj ostalih tekacev in kar se vidi na nogah rekel, da pricni s pomerjanjem LaSportive in Kanadie kot cenejso opcijo.
#345758
Podjetje UCS d.o.o. vabi nadobudne tekače k sodelovanju pri testu profesionalne tekaške obutve:

- - - - - - -

SI TEKAČ?
Želiš sodelovati pri testu profesionalne tekaške obutve?
V okviru evropskega projekta razvijamo sodobni merilnik stopal in sistem svetovanja primerne obutve za športne aktivnosti. K sodelovanju vabimo profesionalne in ljubiteljske športnike, ki vsaj enkrat tedensko tečejo več kot 30 minut.

Testiranje bo potekalo med 26.2.2016 in 02.03.2016 na sedežu podjetja na Vrhniki (predhodno se je potrebno dogovoriti za termin). Test je sestavljen iz skeniranja stopala z optičnim merilnikom, pomerjanja tekaške obutve različnih proizvajalcev in izpolnjevanja vprašalnika z ocenami o udobnosti/ustreznosti posameznega čevlja. Trajanje testa: do 2h.
Vaše sodelovanje bomo nagradili z nagrado po izbiri
A. Laken termovka B. Wind pohodniške palice C. Endurance Trekker nogavice

Vsi zainteresirani pokličite med 8h in 17h na 01-750-71-34.
 guardy
#346648
Evo da še jaz malo potarnam... Od kar sem tekel sem imel Saucony model Guide. Po 3h modelih sem zamenjal za Brooks Adrenaline GTS15 in to je bila najslabša odločitev.... Kot da bi tekel po betonu bos, čisto vsak dotik sem čutil kot beton na podplat. Pa niti ne vem zakaj, ker GTX različica adrenalink ki jih imam za zimo mi je super...

Tako da sem sedaj na guide 9, katere toplo priporočam.
 srx
#346653
Samo se La sportiva. Pretekel lani prvi maraton v modelu Helios, brez enega zulja. Zdaj probal Bushido za gorski, skal sploh ne cutis. 90 eur v factory store :drink :D
 danijelj
#346699
Jaz sem pred kratkim enako iskal mnenja in vse ostalo zdaj pa že kak mesec uporabljam Asics fuji trabuco 4 in sem super zadovoljen.Niso pa za extremne podvige kot kroske od Salamona npr.
 MaliFric
#348864
Uporabljam Brooks Ravena, totalno nezadovoljen z njimi, a drugih zaenkrat nimam. Mojo prvo izbiro On Cloudrunner sem namreč znucal (drugače bil z njimi res super zadovoljen, mogoče edini minus teh ta, da bi lahko naredile več kilometrov), sem v fazi nakupa novih. :laola
 MaliFric
#348866
mikha napisal/-a:Meni tile delujejo zanimivo: http://www.amfibija.si/products/tekaski ... 5068566465


Moja si je kupila pri njih prejšnji mesec superge, sicer ne ta model, a to firmo. Boljših superg do zdaj še ni imela, ne more jih prehvalit. Pri nakupu sem bil zraven in se ji je prodajalec res posvetil. V glavnem, Amfibija je top.
 TONEK
#357895
Končno sem naletel na dobre in trpežne copate. To so adidas kanadia tr7. Po trinajstih mesecih uporabe ostaja vsaj še polovica profila, (asfalta so videle bolj malo) opetnik je nepoškodovan, razen spredaj nad prsti je malo načeta zaščita. Po dokaj vestnem beleženju, sem z njimi v omenjenem času prehodil 98.600 višinskih metrov in mislim, da bodo zdržale še enkrat toliko.
 bossteb
#357896
Tonek, meni tudi Kanadia zdrži kolkor hočem. So malce trdi in delujejo precej okorno, ampak dejansko niso tako težki kot izgledajo. Trenutno imam verzijo TR 7 (sezone 2016), upokojil sem TR 7 (narejeno letos), s katero sem pretolkel dobrih 1000 km in okrog 120k višincev, največkrat mi pa zadnje čase gre na nogo TR 8.1 (za krajše teke imam Inov-8 Trail Talon, za daljše pa Hoka OneOne Speedgoat 2). Ravno pravi čevelj tam med uro in pol do tri ure trail teka. Sicer v mokrem hitro premoči, ampak se ne sekiram, ker vsak mojih čevljev prej (v 2 minutah) ali slej (po 5 minutah) brozge ali luž popusti.
Vsekakor zelo trpežen model in ko se ga navadiš, sploh ni slab. Pa še cena je blazno ugodna.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA