teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 MBrando
#300875
Ufff, super! HVALA TI tek_v_snegu :clap:

Jaz sem mislil, da me boste poteptali v tla, me prežvečili in izpljunili. Vem in se zavedam,da nmarsikomu najedam, da sem preveč umetniško/nežna duša in opisujem obroke, kot da bi brali baročne zapise, a to sem le jaz.
Poskušam pa vedno vnesti nekaj novega v svoje obroke, narediti zadevo zanimivo, malo obrnit vrstni red in tako narediti nekaj novega.

Vsekakor vabljeni na čaj/žitno kavo ter domače dobrote.

Tudi za zajtrk se lahko dogovorimo. Blizu mene je moja najljubša kavarna v Mbju in v kolikor ste od tu ali iz teh koncev..

HVALA še enkrat
 Obala
#300892
He he,najedaš MBrando....neeeeee 8) ,marsikdo bi se povabil k tebi na zajtrk :laola,tudi jaz! :mrgreen:

Čez pol tedna je bilo kosilo in večerja združeno,(bila sva na aktivnem dopustu) v četrtek je bil curry s puranjimi prsi,riž in radič v solati.

V petek rezanci,losos v smetanovi omaki, zelena solata,sledila je penina in pavlova z jagodami

Sobota: krompir v pečici in kalamari(pečem skupaj-oz najprej pečem krompir na pol,nekje na sredini dodam kalamare-običajno sipe,pol deci malvazije,zelenjavo in začimbe, premešaš,pečeš naprej in okusna jed je tu...pa še nič ne škropi naokoli kot ko jih delaš na žaru) :oops: ,motovilec z jajčkom..pavlova z pomarančo,kivijem in banano..ena za dva :wink:

Nedelja: perutničke v pečici s krompirjem in rdečo papriko,svežo in v prahu..regratova solata s krompirjem :clap: ,nič sladkega.
Danes pa, ker me je moj zpustil z tri dni, tuna v solati s čebulo in jajčkom..in ovsenimi domačimi žemljicani....za naprej pa še nevem !?
Uporabniški avatar
 MBrando
#300958
Obala napisal/-a:He he,najedaš MBrando....neeeeee 8) ,marsikdo bi se povabil k tebi na zajtrk :laola,tudi jaz! :mrgreen:

Čez pol tedna je bilo kosilo in večerja združeno,(bila sva na aktivnem dopustu) v četrtek je bil curry s puranjimi prsi,riž in radič v solati.

V petek rezanci,losos v smetanovi omaki, zelena solata,sledila je penina in pavlova z jagodami

Sobota: krompir v pečici in kalamari(pečem skupaj-oz najprej pečem krompir na pol,nekje na sredini dodam kalamare-običajno sipe,pol deci malvazije,zelenjavo in začimbe, premešaš,pečeš naprej in okusna jed je tu...pa še nič ne škropi naokoli kot ko jih delaš na žaru) :oops: ,motovilec z jajčkom..pavlova z pomarančo,kivijem in banano..ena za dva :wink:

Nedelja: perutničke v pečici s krompirjem in rdečo papriko,svežo in v prahu..regratova solata s krompirjem :clap: ,nič sladkega.
Danes pa, ker me je moj zpustil z tri dni, tuna v solati s čebulo in jajčkom..in ovsenimi domačimi žemljicani....za naprej pa še nevem !?


KAJ SPLOH ŠE OSTANE BOGATIM (ampak ne po duši, temveč kapitalistom) ? Ob taki hrani, takšni skrbi za detajle, se človeku kar milo stori in je SILA SILA ponosen, da ima takšne forumske/internet prijatelje. PERFETKNI obroki. Naj se vsi RITZI, WALDORFI in podobne "ustanove" kar poskrijejo :clap:

VČERAJ
Večerja
(mešano in upam da ni to bila katastrofa za telo. Mnenje prosim)
- Žlica TETKE SKUTE in par krhljev jabolke,pomaranče in magna
- Mala skledica sveže narezane zelenjave--> dolga rdeča paprika, bučka, paradižnik, rdeči fižol, kitajsko zelje.
- čaj.

Danes:
Skleda sočne in "IZ VSEH VETROV" sklede solate. Prevladovala bo RUKOLA :clap: . Zaljubljen v RUKOLO!!! Ostalo pa po navdihu. Od fižola, do paprike, preko korenčka do črne redkve...

Preveč mešanja hranič za zvečer? Neugodno da sem sadje jedel zvečer?
Drugače pa pač vitaminčki in ohji za moje shirano telo :|

KOSILO:

Presenetil klic sredi noči! No,no, po mojih normativih. Včeraj spal že ob 20.30 (prijetno zavit pod deko) in pridno naročeval novo porcijo TETKE SKUTE, ko me kličejo predraga MAMAN in porečejo, da njen bivši šef pride na Tinje in če grem z njima. Razumite; človek v komi, možgani na off oz na 20% delovanja, ona pa z takšnimi visokoletečimi vprašanji! Ja kaj bom...SEVEDA PRIDEM le grande maman. Vedno grem rad na Tinje, pa danes bi naj še vreme držalo, tako da lepotam in šetnji nič ne kaže roge. Takolele! In odpadle so skrbi okoli kosila
A niso zlate, te naše mamike. Na mestu točno takrat ko se ne spomnimo, kaj natančno bi si zakuhali .

DANES:
TINJSKI LONEC (kaj bo iz njega skočilo, pa ve samo "ONI" zgoraj, ter moja maman)

JUTRI:
Prestavljeno iz torka;
- ostanki pečene bremze od ponedeljka
- ostanek integralnega riziBizija od ponedeljka
- različna zelenjava podinstana in na hitro popečena na ostanku olja od pečenja slastne kurike
- velika skleda mešane soljat z glavnim FAVORITOM--> RUKOLO (mater je slastna. Ta specifičen okus, izgled, eleganca.). Z navdušenjem zajca, katerega položimo v kopalno kad iz glavnate solate, bom tudi sam izgledal podobno. Levo in desno iz ust bo štrlela...solata! da ne bo pomote
 Obala
#301061
Včeraj pašta arrabiata,dobrooo in hitro,pa pikantnooo :drink radič,regrat s vročim krompirčkom v solati.

Solata se bo ponovila tudi danes,file "velkega" ciplja(na tanko premažeš z majonezo in posuješ drobtinice koruznih kosmičev ali navadne drobtine in spečeš v pečici(lahko tudi polovičko piščančjih prsi,sol poper,česen v prahu :idea: )doober približek pohanju :--
Pa Blejska krmešnita je na poti... :clap:

Jutri pa jem zunaj,ali pa porova juhca zapečena v pečici(povrhu kruh in malo naribanega sira-kar je v hladilniku..)narejeno v pol ure :clap:
 wind
#301064
MBrando napisal/-a:Jaz sem mislil, da me boste poteptali v tla, me prežvečili in izpljunili.


Ne sekiraj se, vsi pač niso tako navdušeni nad pripravo hrane; uživaj v "packanju", če ti paše. :D

Meni zadnje čase zvečer neizmerno paše prosena kaša. Včeraj sem jo skuhal, vode malenkost več, da ni popolnoma gosto, ko je kuhano; ker sem potem še vročo vlil v mikser, dodal banano in temeljito zmiksal - da se zgosti v kremast puding, brez kakršnikoli dodatkov ali kemije, proso ima neverjetno sposobnost vezave... Ko zadevo preliješ v krožnik, krasno zadiši, reč pa se kar topi v ustih. Za enega lačnega je okrog 100g prosene kaše ravno prav, če pa prej laufam, pa raje malo več, 130 ali 140g.

Sicer je tudi ohlajena krasna, lahko tudi brez sadja ipd; obvezno pa v mikser. Lahko pa daš zraven banane še žlico kakava in malo cimeta, potem je prijetno grenko/sladko (jaz sladkorja ne uporabljam, kvečjemu med, ampak ta ima že premočan okus za proseno kašo). Ali pa olupljeno jabolko namesto banane, marsikaj paše noter, tudi sok rdeče pese. :D
Uporabniški avatar
 MBrando
#301089
Obala: Sploh ni kaj porečt na prebrano. NEBESA. Sploh pa BLEJSKA je le BLEJSKA!!!
Pohanje v pečici je TOP in zelo zdrava varianta. Mi dosti prakticiramo to doma. Pa še veliko bolj zdravo. Nič odvečnega olja + všeč mi je hrustljavost.
Probaj, ko bo sezona, klobuke tako spanirat/spečt. Veš kako NORO DOBRO!!! Sploh ker, glede na način pečenja, niso mokri/mastni, kot spužva ampak pridejo skoraj kot kakšen preveč pečen zrezek ali pa čips. Bolj trdo in suho, ampak okus ostane in kombiniraš.
Mi si to naredimo, zraven pa skleda GOBOVE JUHE z AJDOVIMI ŽGENKI!!! Perfekcija

wind: Danke schön. O ja, prosena kaša je TOPS! Ali jo zapečeš, ali zmiksaš, ali imaš kot prilogo, ali daš v solato...vedno okusna.
Probaj tudi z ješprenom oz. ješprenčkom. Isto dobro. Včasih menjam ržene kosmiče za ješprenj, dodam kefir/jogurt/kislo mleko/pinjevec/belo kavo + skleda sadja z oreščki/semeni + skleda TETKE SKUTE in sem ready za frištik!!

Včeraj:
Mega velika skleda solate "IZ VSEH VETROV"
Zelen čaj + domače pehtranovo pecivo

Danes:
Sveže narezana zelenjava
Jajčka na popraženi čebuli, papriki, česnu in bučkah...
Uporabniški avatar
 MBrando
#301183
Super večerja v kombinaciji z izgubljenostjo v svetu BEZNICE od Zolaja...

- Segret BIOTECH ENZY proteini (okus marcipan) z 150ml mleka in 200ml vode
- 40g skutinega žepka + domač polnozrnat biscott (20g).

Ajal kot bebica :D
Uporabniški avatar
 MBrando
#306971
Včeraj:
-1/2 veganske bombastične kocke (tako je velika, da sem moral dati na polovičko. Jejžeš, če ti to na nogo pade!! Pri veganih ni šparanja!!)
- Loška albuminska skuta
- Skleda čaja

Danes:
- MaxxDessert + 150ml domačega mleka (vrstnik od TETKE SKUTE) + 50ml vode.
Nastal bo takšen puding da bo žlica stala
- Tetka skuta; vmešana v puding mešanico (bo nastal BETON)
- 1/2 veganske slastne kocke
- Skleda čaja

Jutri:
-Tetka skuta
- Bananino-zdrobovo pecio
- Skleda čaja
Uporabniški avatar
 MBrando
#307296
KOSILO

Včeraj:
- Integralni riž z grahom,kukuruz, čebulo; popečeno na teflonu in z dodatkom currya
- paradižnikova domača omaka z dodatkom šampinjonov, bučk, korenja in rdečo/zelena paprike (poper seveda ne sme manjkat)
- popečeni šampinjoni na maslu z morsko soljo
- soljat "IZ VSEH VETROV"

Danes:
- KusKus z grahecom in korečkom zapečeno z umešanim jajcem (verzija kitaj.riža z jajčkom. NJAAAAM)
- Šampinjoni in sušene gobe v naravni omaki
- Velika skleda "SOLJAT IZ VSEH VETROV"

VEČERJA:
Včeraj:
- MaxxDessert + 150ml domačega mleka + 50ml vode. (naredil sem si TOP PUDING)
- Moje med vikendom spečeno MAKOVO PECIVO (polno dobrih sestavin; pz moka, sončnična semena,grob mak, pražen sezam, lešniki, mandlji, malo sladkorja)
- Skleda čaja

Danes:
- Skuta s koko.moko in sončničnimi semeni
- Makovo pecivo
- Skleda čaja
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA