teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 mirko1
#48042
mogoče kdo ve ,če so okrasne bučke uradno užitne.no užitne že vem da so,ker sem lani dve pojedel in sem še živ.rabim bolj natančen odgovor na primer če vsebujejo kakšno strupeno snov...
lp,mirko
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#48052
mirko1 napisal/-a:mogoèe kdo ve ,èe so okrasne buèke uradno užitne.no užitne že vem da so,ker sem lani dve pojedel in sem še živ.rabim bolj natanèen odgovor na primer èe vsebujejo kakšno strupeno snov...
lp,mirko


Mirko1,

To vprasanje pa je zelo zanimivo.

PRehransko smo poskusili uzivanje surovih buc velikih in buck( sok, preliv za solato , cista solata ).

Ampak za okrasne buce si izgleda prvenstveni poznavalec.
Si namrec prvi za katerega sem slisal da jih uporablja za prehrano.

Malo sem pogledal po literaturi ki jo imam in nikjer ni omenjena strupenost nobene od vrst buc ( vkljucno z okrasnimi ).

Pa so okusne surove v primerjavi z navadnimi jedilnimi ( velikanke ali bucke )?

Hmmm hvala za idejo, si mi dal izziv.
Uporabniški avatar
 miro
#48129
Mirko, Ruth Reš Podgornik je napisala knjigo o hranljivih bučkah, vendar jo jaz žal nisem bral.
Vprašaj kaj Jaka Reš-a, ki je oče Ruth, gotovo ga boš srečal na kakšni gorski dirki, pa ti bo mogoče vedel kaj povedati.
Lp
Miro
 sonata arctica
#52134
Dns sm zjutrej vzgala Tv ko je bil na oddaji dobro jutro prispevek o bucah. in so rekli nekaj tazga: Poleg tega, DA OKRASNE BUČKE LAHKO UPORABLJAMO V PREHRANI, jih lahko uporabljamo tudi kot okras.

Torej, DA, okrasne bučke so očitno užitne. Bog ti jih požegnej :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA