teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#294656
Hvala za odgovor.
Za glaven obrok ja. Za zajtrk. Samo po posvetovanju bi naj bilo 60g več kot dovolj za enega. Je pa res, da nisem jedel riža že kakšno leto in bi obremenitev bila PREVELIKA, ako bi snedel GROMOZANSKIH 120g!!! Majkemi...
Zraven imam še itak 400ml proteinskega šejka.
Jutri sprobam z 60g, pa pol da vidim za naslednjič.

Mlečni riž z B.šejkom je TOP! :clap:
#294661
Men se to zdi malo mimo: približno pa že lahko veš, koliko poješ in ostankov ne more biti prav veliko.
Neverjetno, kako smo ljudje sposobni zakomplicirati tako preproste stvari...
Strmim in se čudim :shock: :roll: :?
#294662
Ja,pa jade,kuham že dvajset let pa ne znam ocenit kolko riža, no pa pašta mi dela problem tudi koliko dat kuhat..lahko imaš neko šalčko za mero če že ne tehtnice..drugače pa so mere iz gostinstva :-- tudi ne daš npr.gostu enkrat večjo porcijo in enkrat malo..zaloge??
Palačinke delam "na uč" :--

Za stran metat mi ni,za jest za naslednji obrok pa tudi ne, če seveda to ni kaka enolončnica,npr ješprenj, ki jo z veseljem naredim malo več, tako za danes in jutri,kaj več pa ne :laola.
Res pa da nevem,koliko je nasiten šejk..če ne pa že kuhan riž spremeniš v narastek s kašno marmelado ali sadjem ali pač samo s čokolado-kakav za sladko večerjo :wink:
Prijeten večer vsem skupaj in dobro kuho pa naj bo stehtana ali ne :clap:
#294900
Količinsko je riž nekje med 50-70g suhe osnove. Prav tako delam z ješprenom.
Pri ovsenih kosmičih imam vedno 40g, vtopljenih v kefirju/jogurtu/pravi beli kavi, tako da itak pridobijo na volumnu in teži. Zraven še primešam kakšno ali dve suhi figi (za sladkost), mleta lanena semena, OGROMNO cimeta in malo manj mletega ingverja.

V drugi skledi pa narzano različno sadje. Količinsko nekje 400g-450g sadja. Različno in kar se mi pač lušta. Zraven dodam še pest različnih narezanih oreščkov, sezamovo seme,sončnično seme, 2-3 žlice domače TETKE SKUTE :clap: (ijaaaa, spet jo imam. Prejšno sredo mi jo je zmanjkalo in sem pol v soboto že čutil posledice. Abstinenčna kriza, DELIRIJ, bele miši in take fore :D )kar znese cirka 50-60g.

Kuskus,žgenki, žitarice pa mi nekje znesejo 40g na obrok, ker imam zraven ogromno zelenjave in kakšno dobro svežo paradižnikovo omako...
#294911
vencelj napisal/-a:Men se to zdi malo mimo: približno pa že lahko veš, koliko poješ in ostankov ne more biti prav veliko.
Neverjetno, kako smo ljudje sposobni zakomplicirati tako preproste stvari...
Strmim in se čudim :shock: :roll: :?


Saj ni res, pa je :lol:

Ko je moja žena tole brala, je rekla: S takim tipom živet... kako je to sploh mogoče... :shock:

Pa brez zamere...
#294938
no.vo napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Men se to zdi malo mimo: približno pa že lahko veš, koliko poješ in ostankov ne more biti prav veliko.
Neverjetno, kako smo ljudje sposobni zakomplicirati tako preproste stvari...
Strmim in se čudim :shock: :roll: :?


Saj ni res, pa je :lol:

Ko je moja žena tole brala, je rekla: S takim tipom živet... kako je to sploh mogoče... :shock:

Pa brez zamere...


... evo še enega, ki se čudi, enako kot Vencelj. Največkrat kuha žena, ko pa si moram kuhati sam, pa se še ni zgodilo, da od oka nisem našel pravo mero, da mi je hrana ostala.
#294941
StaraKost napisal/-a:
no.vo napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Men se to zdi malo mimo: približno pa že lahko veš, koliko poješ in ostankov ne more biti prav veliko.
Neverjetno, kako smo ljudje sposobni zakomplicirati tako preproste stvari...
Strmim in se čudim :shock: :roll: :?


Saj ni res, pa je :lol:

Ko je moja žena tole brala, je rekla: S takim tipom živet... kako je to sploh mogoče... :shock:

Pa brez zamere...


... evo še enega, ki se čudi, enako kot Vencelj. Največkrat kuha žena, ko pa si moram kuhati sam, pa se še ni zgodilo, da od oka nisem našel pravo mero, da mi je hrana ostala.


Tako je. Narediš na uč, pa ne moreš veliko falit.

Da pa študiraš naprej in nazaj in se še celo posvetuješ, ali boš pojedel 60g ali celo 70g :lol: riža, je pa že kar malo bolano...
#297796
Kosilo:

Petek: Slovensko kot se ŠIKA!! Da bi še MAKAROVIČEVA z učkami šarmirala in trepalnice vihala!
Domača goveja juhica z dosti zelenjave, mesa na kosti, kateri je po perfektno zaokroženih urah brbotanja kar sam odpadal. Seveda poper nikakor ne sme manjkat. Sveže strt, afkors

Meso iz juhe ob spremljavi klasičnega Bacha oz. cvetače + brokolija, oboje pa prelito z malo domačega PRIMORSKEGA OLIVCA (delo pridnih rok mojega vrlega bratranca) + fineeeega malega zelenega graheca ter za starše RESTAN KROMPIR (sam le eno žlico) za mene pa VELIKA ŽLICA gorčice in manjša žlica HRENA.

Za konec pa skupen projekt kreiranja ŠTRUDLA ala TINJE. Seveda SKUTINEGA.
Za ob kafici/čaju/nadomestku kave...SUPER JE. Smo zacumprali novi recept. Dodali polento in malo drobtinic! NJAAAMSI. Perfektno kompaktno in okusno!

Včeraj: Ostanek juhe od petka + zlate kroglice mmmm;
gore kosti za glodat + cvetača/brokoli. Ni boljšega... :D

Dajmo pisat jedilnik tukaj, ali pa odprimo novo temo.
Da vidim, kaj še papcate poleg zajtrka in večerje!!!
#297802
Zanimivo, štrudel z dodatkom polente :wink: ..jaz zamenjam kdaj del krušnih drobtin z kakimi piškotnimi(mandeljevi pr'jatli)ali kar je doma,oz z mletimi lešniki :clap: ..
Včeraj je bilo za kosilo:pečena vratovina zame in kotlet za mojga,domač prebranac in solata radič,ajvar pa pečena paprika domača iz kozarca :D ,malo za po grlu :toast:
Večerje ni bilo,razen nekaj za lupit:rdeče pomaranče;to je itak vsak dan zvečer..
Zdaj pa se peče piščanec in krompit,zelenjava vse skupaj,bo še solata in malo refoška :mrgreen:
Delala sem,pa tudi testirala že Cinnamon rollčke(replika Cinnabon roll)mmm,diši po cimetuuu :laola
#309136
mare napisal/-a:Da vidimo po spominu od včeraj: zajtrk: hruška, malica: kos kruha s sezamovim namazom, paradižnik, 2dl kefirja, kosilo: cca. 20 dag špargljeve musake, skleda zelene solate z jajcem, 0,5 dl vina 3 majhne lučke (ker so bile različne, sem moral ugotoviti, katere so najboljše), med kosilom in večerjo 1 pomaranča, cca 10 manjših navadnih piškotov, večerja: majhen kos torte.

Primerna količina hrane za pisarniško delo in potem počivanje na kavču do začetka lige prvakov :D .

Potem se bom pa čudil, da imam kakšno kilco viška. Ko takole napišem se takoj vidijo glavne napake:
- hrana je količinsko skoncentrirana preveč na popoldne
- preveč sladkarij (torta drugače ni običajna)
- zajtrk prešvoh in prepozno
- celo popoldne sem nekaj grizljal, razen ko sem dremal.

:wink: Ja piškotki in torta, saj drugače smo kar OK, samo včasih malo odvijemo a ne? Naj citiram Hamleta iz Mrduše Donje: "I ti brate Brute..." :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA