teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 lukkka
#99549
ero - mislim, da brez problema na zeleno listo dodaš vse triatlone v sloveniji - v cilju imaš vsega - lubenice, pomaranče, čokoladke, banane - samo za pašto pa res nisem ziher - a je bolonjeze ali je ne vem a je vegi napolitana?
Na zadnjem v Kočevju je bila omaka mislim, da nekakšen mix obeh.

Mam pa eno vprašanje za vegetarijance - a pa je res tak bad če pašto poješ z mal omake? Mislim sej gospem, ki jo delijo, lahko poveš in jih vprašaš ( če že nimajo druge ), da ti dajo malo manj. Sej za regeneracijo so važni makaroni in ne omaka - toliko. :wink:

Je pa verjetno tako, večina ljudi nima težav s tem kaj je, recimo, da je razmerje 80 - 20. Pa verjetno organizator, ne ve koliko omake naj naredi, pa se raje prilagodi tistim 80. Pa sej tko je povsod v svetu. Mislim demokratičnem - mnenje večine namreč.
Uporabniški avatar
 andreya
#99550
V takih debatah načeloma ne sodelujem, mi je pa zanimivo brat, se bere kot dobra nadaljevanka :twisted:

Jaz jem vse, tudi meso, mi pa po teku nikakor ne paše jesti kakšen golaž ali pa pasulj......ga pač ne vzamem ...zaradi tega me še ne bo konec. Sem zadnjič na Bledu lepo rekla, da bom vzela samo sadje in piškotke....ma glavno, da je dosti vode, pa kaka čokoladka v avtu. :wink:
 klopotec
#99573
Lukka in Andreya, kaj pa film?
 klopotec
#99576
Film ja. Tek v snegu je dal en link, klikneš nanj in pogledaš. Začne se sicer z enim napisom o ubogih živalih. Nekatere to odvrne, češ, zopet ti vegiji, ampak se splača vse skupaj pogledat. Gre za ...no sam poglej pa napiši kaj misliš.
Uporabniški avatar
 lukkka
#99583
ja, kr zanimiv film, verjetno za kakšno drugo temo. Ero je namreč spraševal po prireditvah, ki so / niso prijazne vegetarijancem.

Drugače, pa eno vegetarijanstvo ne bo spremenilo niti pospravilo dreka, ki smo ga na našo zemljo spravili v zadnjih 100 letih. Tudi, če bi ostajalo več zemlje, ki v filmčku kruto izginja zaradi ( samo ? ) živinoreje, bi jo pa človek uničil s čim drugim.
Kaj vse bo posledica našega sranja po našem planetu bomo pa tako ali tako občutili sami - in ne rodovi za nami, kar nas bo že doletelo. Kruto, realno in hkrati tudi pošteno. Zakaj bi naši otroci jedli sranje, ki smo ga sami pridelali?
Moraš vedeti, ko razmišljaš o takih primerih globalno, da je bilo pred 100 leti na zemlji neprimerno manj ( laačnih ) ljudi, da ni bilo nikakršne industrije, prometa ( zračnega, cestnega ), da ni bilo tempa - stresa, ipd.
Verjetno naš planet prenese toliko in toliko prebivalcev - je pa res, da bi bilo dosti lepše, če bi se vsak posameznik bolj brigal za lepši svet.
Sam sem namreč prenehal govoriti, da jaz pa nič ne morem spremenit, ker lahko. Lahko spremenim sebe in svoje navade - in če to lahko naredim jaz, lahko to naredi vsak. Treba je nehat filozofirat in začet ukrepat. Čeprav se mi zdi, da smo mal prepozni...
 klopotec
#99587
Tvoj zadnji odstavek je odličen Lukka. Eno skrb za naše otroke, en poskus zdravega življenja eno razmišljanje o tem, da tudi sam lahko veliko storim, eno vegeterijanstvo, eno............mnogo je tega, pa lahko mnogo prispeva in spremeni svet. Dobro razmišljaš. In en tak filmček spada v vsako temo, ki jo odpremo. Ker kaj nam teme, če jih ne bomo imeli kje uresničiti. In mi, ki mnogo tečemo v naravi, lahko sproti opazujemo posledice našega napačnega življenja. Verjetno ne bi nihče rad tekel s plinsko masko na glavi, ali pa va tekalnih trakovih v klimatiziranih telovadnicah. Zavedajmo se tega.
 spela*
#162229
Ker sem šele zdaj odkrila tole temo, med vegetarijancem prijazne prireditve z zamudo dodajam grajski tek na Otočcu.
 007
#162233
Bohve, a je že kdo naredu kalkulacijo, kakšna bi morala biti štartnina, da bi po teku lahko talali hrano a la kart? :roll:
 spela*
#162239
007 napisal/-a:Bohve, a je že kdo naredu kalkulacijo, kakšna bi morala biti štartnina, da bi po teku lahko talali hrano a la kart? :roll:


V čem je problem narediti obrok brez mesa, ki ga lahko užijejo tudi mesojedci?
Ali narediti tako, kot so naredili na Otočcu: za nemesojedce zelenjavna juha, za mesojedce podobna juha, le da je bilo v njej tudi meso. Vse, kar potrebuješ, je en lonec več. :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#162250
Če bi 007 imel zdravstvene težave, ki bi omejevale živila, katera lahko je, bi malce drugače govoril o vsem skupaj.
Pa nisem 100% vegetarijanec, večino časa pa, nasploh pa, ko jem zunaj. Ker nikoli ne vem, kaj so spet kam dali s spiska živil, katerim se moram izogibati.
Uporabniški avatar
 lenči
#162259
Saj tudi če testenine pripravijo, lahko namesto mesne omake v drugem loncu naredijo zelenjavno, pa bo super. Pa sem mesojedka, ki ima rada testenine s super zelenjavno omako.
Uporabniški avatar
 Tina_brzina
#162566
Ja pač tisti ki jejo meso ne pomislijo na vegeterijance. Zato jaz vedno sendvič vzamem s sabo :?
Nisem taka da bi komplicirala ampak kaj zelenjavnega bi bilo lepo videt, ne samo sadje.
 klas
#162591
jaz ne jem trupelc živali, ki sesajo svoje mame. Obožujem pa npr. ribe, ki se redko strežejo ob tekih ipd. /(rezen v dalmaciji), - tako pri prehrani na športnih prireditvah pristanem med vegetarianci.

Opažam še vedno, da smo včasih nebodigatreba in nam zato na hitro nekaj skup spocajo. A je vedno bolje..

Strinjam se z zgoraj napisanim in res ni jasno, zakaj je včasih tako težko dodatno nardit zelenjavno omako ali zelenjavno mineštro, ki je res zakon.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA