teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 pivectoni
#253569
LEPO POZDRAVLJENI VSI SKUPAJ.V RADENCIH BI RAD PRETEKEL SVOJ PRVI MARATON.BLO JE DOST NAPISANEGA OKOLI OBROKOV MED IN PO SAMEM MARATONU.MENE PA ZANIMA KAJ JESTI MED SAMIM TEKOM.ALI JE SKORAJ OBVEZNO DA MAŠ ZRAVN KAKŠNE ENERGIJSKE GELE ALI PA KAKE ČOKOLADICE AL PA ŠE KAJ DRUGEGA?IN ČE JE ZADOST TISTA VODA KI JO MAJO NA OKREPČEVALNICAH OB PROGI ALI MORŠ MET SVOJ BIDON ZRAVN.HVALA LEPA,PA UPAM DA SE NENA Z VPRAŠANJEM PREVEČ PONAVLJAM
Uporabniški avatar
 skrb
#253575
Oj!
Jaz vzamerm dva gela in dve tableti enervit proti krčem . Na zadnjem maratonu letos sem pogrešal še tretji gel nekje na 38 km.
Uporabniški avatar
 marčni zajec
#253582
jaz maraton pretečem s tem kar dobim na postajah. voda, cuker, banane...
z geli si nikoli nisem prišel na TI. meni se zdi, da je to bolj za astronavte.
Uporabniški avatar
 Vreme
#253584
En teden pred maratonom to spraševat je malce čudno. Obstaja namreč zlato pravilo, da se na tekmi ne preizkuša nič novega. Vse kar bi tebi odgovarjalo, bi moral že zdavno preizkusti na tvojih treningih!
Uporabniški avatar
 Popaj
#253586
Odvisno od tega na kakšnih obratih misliš preteči maraton. Če se boš gnal in lovil rezultat, potem moraš paziti na prehrano že med treningi, če greš pa samo odteč, potem pri vsaki postaji par požirkov popij pa nekaj malega sladkega pod jezik. Je na postajah vsega dovolj. Pa ne pretiravat. Prvi krog je bistven, da ne pretiravaš s hitrostjo jedačo in pijačo. Je pa to zelo subjektivno. Trening je pa tudi za to, da spoznaš svoje telo kako reagira in kaj potrebuješ. Okviri za prehrano so pa že znani. Bistvo je da nekaj dni pred tekom napolniš telo z tekočino.
Drugače pa ni čudodelnega napitka ali gela, če nisi pripravljen fizično in psihično, potem bodo težave.
Veliko uspeha ti želim!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA