teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#275411
Pozdravljeni!

Sem novinec na forumu, tudi med rekreativnimi tekači nisem dolgo časa, morda eno dobro leto. Lani sem pretekel svoj prvi polmaraton v Ljubljani, letos pa seveda kakega več. V nedeljo je bilo v Sežani krasno vzdušje.

Kot prvo bi rad povedal, da izdelek, ki ga bom v nadaljevanju omenil ne promoviram, ker bi imel karkoli od tega (nisem noben zastopnik ali kaj podobnega), rad bi samo delil svojo izkušnjo s tistimi, ki iščejo pri beljakovinskih dopolnilih za po treningu kaj bolj alternativnega oz. zdravega.

Naj tukaj povem da sem dve leti in pol vegetarijanec (ne jem mesa/rib) občasno - kak dan v tednu se prehranjujem tudi zgolj vegansko ker tako pač nanese. Ko sem začel trenirati - teči enkrat lani spomladi, sem imel po tekih včasih musklfiber in zato sem začel prebirati po spletu o prehrani rekreativnega športnika - za regeneracijo. Prišel sem do spoznanja, da velikokrat zaradi svoje prehrane imam "beljakovinski manjko" in se tako odločil za kombinacijo proteinov (izolat sirotke firme ultimate nutrition) in OH (maltodekstrin) po treningu. in odneslo je zelo dobro.
Že preden sem postal vegetarijanec sem imel težave z ledvičnimi kamni - in to je tudi en od razlogov da sem postal vegetarijanec. Ne morem rečt da vegetarijanstvo odpravlja te težave, saj se mi je lani ledvični kamen ponovno pojavil, za kar zdravniki krivijo mlečne izdelke (sir namreč še vedno obožujem), radensko in gazirane pijače, poleg jasno dehidracije :) ...zato sem enkrat jeseni začel iskati alternativo sirotki, da bi zmanjšal vnos živalskih beljakovin. Najprej sem želel kupiti sojine proteine, vendar sem slišal veliko slabega od njih (estrogen, GMO itd...) tako sem prišel do te strani:
http://www.super-hrana.si/ ki ponuja dve liniji veganskih proteinov.

sam sem si iz firbca nabavil tele:
http://www.super-hrana.si/sportna-prehr ... /chocolate
in moram rečt da imam zanje (če izvzamem ceno) same pohvale. dejstvo, da se proteini ne popolnoma stopijo z mlačno vodo me ne moti - saj dejansko imam ob tem res občutek da ne pijem nekega kemijskega preparata :) ampak presni izdelek. Prebava je ok in regeneracija po treningu tudi.

Tole dolgo sporočilo sem napisal ker sem želel deliti z vami svoje skromne izkušnje, morda se najde še kdo, ki je kaj takšnega že poskusil...

skratka, želim vam prijetne tekaške spomladanske dni... pa se vidimo v Trstu oz. Radencih...
#275415
Tudi jaz jih uživam, jih pa mešam z riževim mlekom. In uporabljam tudi Vega sport hidracijski in regeneracijski napitek, tudi gel sem testirala.
Pa lep tek še naprej
#275478
dkozuh napisal/-a:Živjo.

Gel od Vega sport sem tudi jaz testiral pa moram priznat da mi njegova konsistenca ni bila najboljša, preferiram bolj tekoče zadeve, okus pa je sicer ok...

Meni pakiranje ni priročno, sem ga pa dala v bidonček in malo vode, pa je bila uporaba čisto praktična. Jih pa trenutno ne uporabljam, imam za pred vadbo, hidracijo in regeneracijo...pa proteinčke seveda :clap:
#275654
@nutricionist:
se strinjam da je cena krepko zasoljena. v bistvu bi lahko rekli vsaj 100% dražje od ostalih sirotkinih ali sojinih proteinov dobrih znamk. Amapak tu sem pristaš tistih, ki pravijo, da pri hrani resnično ne gre šparat. Kot rečeno je bil moj prvi razlog, da sem se za te proteine odločil dejstvo, da se želim izogniti sirotki in sojinim beljakovinam. saj ne rečem, obožujem mlečne izdelke in sojine tudi, vendar bi vseeno rad omejil vnos zaradi omenjenih zdravstvenih težav. če imam možnost konzumirati presne proteine - zakaj pa ne? dober € na merico ni veliko... tudi bio hrana je enkrat dražja, pa jo ljudje vseeno kupujemo. zakaj? ker to vlagamo konec koncev vase....

@ozelot: kilsko pakiranje zadošča za 48 šejkov. po 21g je merica. s tem da ena merica vsebuje 17g proteinov. tu je potem spet odvisno od posameznika koliko beljakovin dnevno potrebuje (0.7-1g na kg telesne teže npr.?) in če je vnos beljakovin z navadnimi obroki dovoljšen da pokriješ preostale grame potem je ena merica dovolj. seveda pa ko ni treninga ne pijem....
#276218
@dkozuh, se strinjam, da ni vseeno kaj damo vase. Toda potem je potrebno izopostaviti problem tudi pri vsaki drugi hrani. Ob tolikšnem zavedanju, bi moral prav vse kar daš vase pridelovati doma...navsezadnje tudi za tisti produkt, ki ga kupiš tako drago, zagotovo ne moreš vedeti, da je povsem neoporečen. Sem šel prav pogledat koliko so cene v trgovini kjer ponavadi jaz kupujem...cena v Flexshopu za sojine beljakovine je cca 20€ za kg (vir: http://www.flexshop.si/proteini-beljakovine-soja-c-24_48.html) Torej nekje 160% ceneje...

In še članek glede količine vnosa beljakovin http://www.siol.net/sportal/rekreacija/prehrana/2012/02/proteini_beljakovine_steroidi_doping.aspx, ker sem videl, da se še vedno poraja mit z 0,7g/kg TT.
#276285
No ja, še dobro, da smo si različni. Ker če bi bili vse enaki, potem bi samo eni proizvajalci preživel, drugi pa propadel. Men se zdijo teli proteini pri Pas -u še najboljši in najbolj kvalitetni.
Nazadnje spremenil brezka, dne 11 Okt 2016, 13:25, skupaj popravljeno 2 krat.
#281073
živjo Morska.

Sem probal. okus belgijska čokolada mi je ok. napram sunwarriorju deluje bolj "umetno". sunwarrior so itak presni in bolj konsistentni...tile pa bolj redki, malo se bolj penijo pri šejkanju drugače pa čisto ok. glede na ceno so čisto ok. okus pa stvar posameznika...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA