Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#331128
Pozdravljeni,

kot nekateri Ljubljančani gotovo veste in s pridom uporabljate, poteka ob desnem bregu Save od Tomačevskega mostu proti Sneberjam lepo urejena peš in kolesarska pot. Ob njej so tudi piknik prostori in otroško igrišče.

Urejene poti pa se širijo tudi ob Savi navzgor. Te dni zaključujejo dela na novo urejenih poti od Tomačevskega mostu do Črnuškega mostu. Pot je lepa in široka, skoraj speglana :) Če se ne motim, bo po novem dolžina urejenih poti 8 kilometrov - od igrišča NK Šmartno v Sneberjah do teniških igrišč nad Črnuškim mostom.

Ta četrtek, 02.10.2014 bo ob 12. uri uradna otvoritev novega dela urejenih poti. Ker je za nas to malce prezgodaj, predlagam, da se dobimo na isti dan popoldne in s svojimi nogami preverimo nove poti. Ste za?

Predlagam tole:

zbirno mesto: parkirišče na Šternu (kopališče Laguna na Ježici)
ura pričetka : 17:00

Tečemo ob Savi navzgor do konca urejenih poti, se obrnemo in navzdol do Tomačevskega mostu ter se vrnemo.

Seveda lahko tole zankanje po novih poteh prilagodite sebi, svojim zmožnostim in času primerno. Nikogar v nič ne silim ;)

Aja, poti so osvetljene s svetilkami na sončno energijo.

Vse čestitke MOLu in službi za šport za super opravljeno koristno delo. Bravo!

Domača stran RIC Sava: http://www.sport-ljubljana.si/sava/sava ... t-ob-savi/

PS: Savski most v Črnučah je še v delu in za avtomobile zaprt. Peš in s kolesom pa se da priti čez. Črnučani bomo tako na otvoritev prišli peš :)

PS2: 12.10.2014 ob po novih poteh potekal tudi tradicionalni Tek ob Savi, ki se mu letos obeta nekaj osvežitev. Več o tem pa v lastni najavi...
#331131
ero napisal/-a:Aja, poti so osvetljene s svetilkami na sončno energijo.

Skoraj vsaka druga ne dela (Tomačevo - Sneberje). Preverjeno danes zjutraj. Nisem štel :oops: , ker nisem vedel, da bo ta pot aktualna v bližnji prihodnosti. Vseeno se da teči, da ne bo kakšnih izgovorov :lol:

Lahko samo napovem, da bom tam večkrat krožil.
#331167
mojA napisal/-a:Živjo,

baje bo del trase letošnjega teka ob Savi speljan tudi po tej novi poti:

http://www.sdljezica.si/

Zna biti spet zanimivo :)

Lp, Mojca

Mojca, res je. Poglej konec moje najave :)

Letos startno ciljni prostor ne bo pri Šternu ampak na Tesovnikovi pri nogometnem igrišču.

Ne vem, če je proga že dokončno določena, vsekakor pa bo v polni meri izkoristila obnovljene poti.
#331202
zajc napisal/-a:
ero napisal/-a:Aja, poti so osvetljene s svetilkami na sončno energijo.

Skoraj vsaka druga ne dela (Tomačevo - Sneberje). Preverjeno danes zjutraj.

Moram takoj zanikati svojo izjavo. Danes so pa skoraj vse svetilke (razen ene) delale. Super pot, motijo me edino ostanki konjskih fig. Sem salonski tekač in si ne morem pomagati :lol:
#331209
zajc napisal/-a:
zajc napisal/-a:
ero napisal/-a:Aja, poti so osvetljene s svetilkami na sončno energijo.

Skoraj vsaka druga ne dela (Tomačevo - Sneberje). Preverjeno danes zjutraj.

Moram takoj zanikati svojo izjavo. Danes so pa skoraj vse svetilke (razen ene) delale. Super pot, motijo me edino ostanki konjskih fig. Sem salonski tekač in si ne morem pomagati :lol:

Me veseli, da luči delajo. Najbrž se morajo malo ogreti, ker so še čisto nove :)

Tek v snegu ponoči po teh poteh bo prav romantičen. Sicer ne vem, če bo dovolj štroma za luči a v vsakem primeru bo fajn.

Ja, konje bi bilo pa res treba naučiti, da pobirajo za seboj. Čak mal, ne konje, ampak jezdece. Mogoče pa ne razumejo, da so te proge le za ljudi brez konjev?
#331231
Hvala vsem skupaj za vse informacije. Na tem terenu sem jaz namreč pred ulalala leti začela svojo tekaško uživancijo :D . O Ježca! Srečna, draga vas domača ...

Baje bo danes dokončno znana tudi trasa za 21 km... delam na tem, da prilaufam torej v četrtek do petih do šterna, drugače se bomo pa kje srečali.

Še eno vprašanja: ali je mogoče tudi za vodo poskrbljeno :oops: ... že skor mal pretiravam, a ne? Mislim podobno kot na PST - ob bajerju. Britof v Stožicah je mal izven poti :wink:
#331276
Hoj, še uradno obvestilo, ki sem ga našel tule: http://www.sport-ljubljana.si/o-zavodu/ ... -povezuje/

Rekreacijske poti ob reki Savi; Sava – reka, ki povezuje

Mestna občina Ljubljana v letošnjem poletju intenzivno izvaja projekt Sava - reka, ki povezuje, s katerim nadaljuje urejanje območja ob reki Savi od Jarš (nogometno igrišče NK Šmarje) do Nemške ceste. Območje je deloma urejeno in dnevno privablja veliko število obiskovalcev. Ker gre širše gledano za urbano območje na katerem je premalo urejenih zelenih površin, površin za rekreacijo, sprostitev in aktivni turizem, je potrebno in smiselno te površine urediti.

Z ureditvijo območja ob Savi bo območje postalo še bolj privlačno za rekreativce,
obiskovalce in turiste. Poleg omenjenega območje predstavlja zeleno oazo mesta Ljubljana.
Oazo, kjer ni mestnega vrveža, in kjer lahko človek najde prostor za počitek in sprostitev.

Območje je idealno za ureditev sprehajalnih oziroma peš poti, poti za tek in kolesarjenje, jahalnih ter drugih tematskih poti.

V okviru projekta bo urejenih 6 km peš in kolesarskih poti ter 2 km jahalnih poti. Poti bodo
v pretežni meri tudi osvetljene s fotovoltaično javno razsvetljavo. Ob poti bo urejeno otroško igrišče s plezalno steno, konjeniški poligon ter igrišče za disk golf, nameščene pa bodo tudi zunanje fitnes naprave.

Vrednost projekta je ocenjena na 890.000 EUR, sofinanciran pa je s sredstvi Evropske unije
(MOL je pridobila sredstva za sofinanciranje v okviru javnega poziva za predložitev vlog za
sofinanciranje operacij iz naslova prednostne usmeritve "regionalni razvojni programi" razvojne prioritete "razvoj regij" operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov 2007 - 2013 za obdobje 2012 - 2014).

Na novo urejeno območje, Sava – reka, ki povezuje, bomo odprli v prvih dneh prihodnjega
meseca.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA