področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 5rca
#8673
dajmo raje o Adamsu, jaaaa :lol:

ahhh štoparski vodnik, pred leti sem prebrala ... pretežno neškodljiva, Zaphod ... :lol:
ste prebrali knjigo, ki so jo izdali po njegovi smrti? LOSOS DVOMA je naslov. življenjepis ... pa razni članki in intervjuji so notri pa odlomki zadnje, še nedokončane knjige.
jo imam doma... lahko posodim :)
 Nataša
#8677
otroc, madona, vsi v peskovnik!!!
Uporabniški avatar
 Filipid
#8681
Za vse tiste, ki ne veste zakaj je maraton dolg 42,195 m. Odgovor je naslednji: Marathon starogrško mesto na vzhodni obali Atike, približno 40 km od Aten; zmaga Atencev nad Perzijci 490 pr.n.š.; v Atene naj bi jo sporočil glasnik z mojim vzdevkom (Filipid) :wink: , ki se je nato od utrujenosti zgrudil in umrl. Od tod: maratonski tek, športni tek na 42,195 m. Očitno je bila ta razdalja ki jo je pretekel ta junak dolga natanko 42,195 m in je ostala še danes. Saj tudi polmaraton ni točno 21 km, ampak je 21,098 m.

_________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 Fotr
#8693
5rca napisal/-a:dajmo raje o Adamsu, jaaaa :lol: ahhh štoparski vodnik, pred leti sem prebrala ... pretežno neškodljiva, Zaphod ... :lol:


Se strinjam, pa pangalaktični grlorez, a sem se spomnil Poslednjega božjega sporočila stvarstvu čisto na koncu:
"o" "p" "r" "a" "v" "i" "č" "u" "j" "e" "m" "o" "s" "e" "z" "a"
"n" "e" "v" "š" "e" "č" "n" "o" "s" "t" "i".
Drugače pa je še kar nekaj knjig od Adamsa, jih bo treba prebrati. :!:
Uporabniški avatar
 vanja
#8696
Globoko priporocam Adamsovo ne-znanstveno fantasticno z naslovom Zadnja priloznost. O resevanju ogrozenih zivalskih vrst. Za se nasmejat do solz in se zamislit nad cloveskim unicevanjem nase rodne Zemlje.
Uporabniški avatar
 ero
#8724
Filipid napisal/-a:Za vse tiste, ki ne veste zakaj je maraton dolg 42,195 m. Odgovor je naslednji: Marathon starogrško mesto na vzhodni obali Atike, približno 40 km od Aten...


ne, ne. Pantha Rei ima prav. do londonskih iger je bil maratonski tek dolg kakor kje a okoli 40km. šele v Londonu so zares izmerili progo in od takrat dalje velja ta razdalja +- dovoljeno odstopanje.
Uporabniški avatar
 matjaz
#8725
:D :D :D TITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!
Uporabniški avatar
 5rca
#8727
matjaz napisal/-a::D :D :D TITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!


POMIR SE :bum:

:laola
Uporabniški avatar
 Fotr
#8733
matjaz napisal/-a::D :D :D TITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!


Žiiiiiiviiiiiioooooooooooo Maaaatjaaaaž! Kje si hodil, kje si bil, ni te slišat, ni te videt ni te brat? Pridi k nam ga malo srat! Fotr, marš v peskovnik! :shock: :shock: :D
 dpop
#8779
Fotr napisal/-a:
matjaz napisal/-a::D :D :D TITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!
Fotr, marš v peskovnik! :shock: :shock: :D


tam sem ze jest... ni placa :wink: :wink: :wink:

LP Darko

P.S. ce pa ze prides pazi da mi ne bos po potickah tackal :lol:
Uporabniški avatar
 tamy
#16015
Filipid napisal/-a:Za vse tiste, ki ne veste zakaj je maraton dolg 42,195 m. Odgovor je naslednji: Marathon starogrško mesto na vzhodni obali Atike, približno 40 km od Aten; zmaga Atencev nad Perzijci 490 pr.n.š.; v Atene naj bi jo sporočil glasnik z mojim vzdevkom (Filipid) :wink: , ki se je nato od utrujenosti zgrudil in umrl. Od tod: maratonski tek, športni tek na 42,195 m. Očitno je bila ta razdalja ki jo je pretekel ta junak dolga natanko 42,195 m in je ostala še danes. Saj tudi polmaraton ni točno 21 km, ampak je 21,098 m.


to je ta prava teorija...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA