področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#215003
abcd napisal/-a:Verjamem, da pri Mravljetu ni bilo romantike v teku. Kakšno telo si pa želi takšnih treningov??? Vsak dan eno in isto, ure teka.

Ni vprašanje, kdo si želi, temveč, kdo zmore.
Uporabniški avatar
 tulček
#215017
Bravo druščina :clap: lepo ste me nasmejali, še posebaj skorc. :rol:
Sem se šla danes malo romantike in sem čisto not padla :lol: zato sem malo pozna z replikami (če koga zanima, lahko pogleda tukaj).

Zdaj pa gremo lepo po vrsti, bom začela pri najlažjem. :mrgreen:

skorc napisal/-a:Klavdija, malo si zgrešila definicijo srca. :D

http://sl.wikipedia.org/wiki/Srce

To je fizična dimenzija, še nižja od čustev. :--

semjul napisal/-a::D

tulček napisal/-a:Te pa dajmo malo filozopalirat :lol:
Mislim, da je fajn, da so čustva pod zdravo kontrolo razuma. :wink:


Mislim, da ravno to ni fajn, imeti čustva pod zdravo kontrolo razuma.
Fajn se je krohotat do onemoglosti, fajn je jokati, fajn je znoreti, biti penast, fajn je biti zaljubljen, žalosten je malo manj fajn.
Teh stvari pa ni fajn imeti pod kontrolo, ker če ne vsekajo ven, vsekajo noter.

Saj sem vedela, da se bo nekdo spotaknil ob kontrolo razuma in tudi besedo zdravo.
Sem mnenja, da je treba čustva kontrolirat, kar ne enačim s tlačenjem ali zatiranjem čustev. Večino naših burnih čustvenih reakcij itak ustvari naš razum na podlagi subjektivne percepcije realnosti. Naš razum odloča o tem ali bomo srečne ali pa žalostni, odvisno pač od naših misli ki nam blodijo po glavi. S tem ko kontroliramo svoje misli, posledično kontroliramo in usmerjamo svoja čustva-počutje, kar pa ima direkten vpliv na telo. :D

V primeru konflikta razburkana čustva najlažje umirimo s pogovorom (razum), pa naj bo to z osebo zaradi katere nam je dvignilo dekl ali pa to storimo sami s sabo. :wink:

Besedo zdravo pa definiram, kot nekaj kar je v skladu oz. harmoniji z bistvom.

ZdravkoC napisal/-a:Glava jaha telo do onemoglosti.
Ne razumem, kje je tu SRCE :lol:

Glava je samo vmesni člen! :--

abcd napisal/-a:Rek "Vse je v glavi" nikakor ne drži. V glavo pride od nekod in bo potrebno rek nujno spremenit. :x

Maš prav, kaj predlagaš? :D
 abcd
#215022
ZdravkoC napisal/-a:
abcd napisal/-a:Verjamem, da pri Mravljetu ni bilo romantike v teku. Kakšno telo si pa želi takšnih treningov??? Vsak dan eno in isto, ure teka.

Ni vprašanje, kdo si želi, temveč, kdo zmore.

Zmore marsikdo samo vedo, da ni smiselno. Dosti plavalcev bi lahko odplavalo kar plava Martin Strel, samo pri njih razum prevlada. Eno je užitek pri rekreaciji, drugo pa odvisnost. Zato nima smisla uničevati telesa, če nisi "zadovoljivo" plačan za to.
 abcd
#215024
abcd napisal/-a:Rek "Vse je v glavi" nikakor ne drži. V glavo pride od nekod in bo potrebno rek nujno spremenit. :x

Maš prav, kaj predlagaš? :D[/quote]

Ne predlagam jaz, amak tako je. Vsaj mislim. :D
Če te noge ne nesejo in če nisi dovolj spočit, bo glava rekla ne. Če si poln energije in so noge spočite bo pamet rekla ja. Če telo ne deluje več skladno in razumno je napaka v "sistemu" :) Če glava bi telo pa ne, bo pa verjetno prišlo do kakšnih poškodb.
Kadar delamo kaj na silo, ni takšnih efektov kot pa če delamo z veseljem. Npr. učenje :)
Mislim, da telo deluje kot celovit sistem. Eno brez drugega, tretjega, četrtega, itd., ne dela kot bi moralo.
Uporabniški avatar
 tulček
#215026
Sem mislila, kaj predlagaš namesto reka VSE JE V GLAVI.

Meje oz. omejitve kaj zmoremo si itak postavimo v glavi. Ampak so ljudje, ki jim kljub omejitvam v glavi, nekaj govori oz. daje občutek, da zmorejo več. In če človek sledi temu, je vso garanje in odrekanje neprimerljivo s tem kar dobijo, pa ne mislim na slavo in ugled.

Problem je samo,če človek nekaj dela iz ega in za ego. :wink:
 abcd
#215032
tulček napisal/-a:Sem mislila, kaj predlagaš namesto reka VSE JE V GLAVI.

Meje oz. omejitve kaj zmoremo si itak postavimo v glavi. Ampak so ljudje, ki jim kljub omejitvam v glavi, nekaj govori oz. daje občutek, da zmorejo več. In če človek sledi temu, je vso garanje in odrekanje neprimerljivo s tem kar dobijo, pa ne mislim na slavo in ugled.

Problem je samo,če človek nekaj dela iz ega in za ego. :wink:


Prvo je telo bilo tega zmožno, potem je glava rekla da.
Če bi si sami postavljali meje, bi si npr. pri gripi, ko ležimo v postelji, lahko rekli, da smo vseeno zmožni narediti močan trening, ko pa to poizkusiš pa vidiš, da ni možno.
Glava nam to potrdi, ko je telo zmožno.

Noben predlog za zamenjavo tega reka nimam. Al pa mogoče tale "Bodimo brez reka, ker jih je itak že preveč". :) Sej ne, je prav, da so in je vsak po svoje zanimiv.
Uporabniški avatar
 tulček
#215033
Čuj jaz se spomnim enkrat v osnovni šoli, sem bla dva tedna ful bolana (ful vročina, glavoboli,bolečine po celem telesu... ) in na koncu sem imela že vsega skupaj poln kufer in sem se odločila, da bom zdrava in naslednji dan je bilo res tako. Sama nisem mogla verjet, zato ne pričakujem, da mi boš ti. :mrgreen: Človek se samo mora odločit. Ampak za to je potreben puš iz zgornjega nivoja. Glava pa je tista, ki more pravilno speljat zadevo dalje...

Nekaj v tebi more reč zdaj pa dovolj, ampak to ni razum, ker potem ne bi delali leta in leta nekaj kar vemo, da nam škodi. Si stokrat rekli ne ne bo več, pa kljub temu še vedno ista pesem. :(
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#215041
abcd napisal/-a:
Če te noge ne nesejo in če nisi dovolj spočit, bo glava rekla ne. Če si poln energije in so noge spočite bo pamet rekla ja. Če telo ne deluje več skladno in razumno je napaka v "sistemu" :) Če glava bi telo pa ne, bo pa verjetno prišlo do kakšnih poškodb.
Kadar delamo kaj na silo, ni takšnih efektov kot pa če delamo z veseljem. Npr. učenje :)
Mislim, da telo deluje kot celovit sistem. Eno brez drugega, tretjega, četrtega, itd., ne dela kot bi moralo.

Zaključek: Vse je v glavi :clap:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#215071
Vse je v glavi pomeni najmanj:
:arrow: v nekaj se zaljubiti in si to zadati za cilj
:arrow: načrtovanje in strategije
:arrow: samodiscipliniranje in organiziranje
:arrow: usmerjanje lastnega dela in taktiziranje
:arrow: obvladovanje zunanjih dejavnikov in vplivov
:arrow: srečno sožitje v družini
:arrow: uspešno in zavzeto delo v službi
:arrow: spremljanje lastnega napredka in potrjevanje pravilnosti odločitve - samozavest
:arrow: priti v cilj

... in še marsikaj je v glavi ... bistvo tega reka pa je osredotočeno na zadnjo alinejo. Tudi ta ima svoje podskupine (pravočasno, živ, zdrav, nepoškodovan ... in da veš, da je za ciljem nekdo, ki te čaka)
:laola
Uporabniški avatar
 natasa
#215076
ZdravkoC napisal/-a: :arrow: priti v cilj

... in še marsikaj je v glavi ... bistvo tega reka pa je osredotočeno na zadnjo alinejo. Tudi ta ima svoje podskupine (pravočasno, živ, zdrav, nepoškodovan ... in da veš, da je za ciljem nekdo, ki te čaka)
:laola


Bravo Zdravko :clap: !!! Se popolnoma strinjam.
Uporabniški avatar
 Dreja
#215088
Jaz pa razumem pod "Vse je v glavi" naslednje:
Če se za nekaj odločim je odvisno od mene, od mojega hotenja in mojih misli ali bom to tudi dosegla. 90% je v glavi, 10% pa mogoče "v mišicah". Sploh v vzdržljivostnih zadevah se mi zdi, da glava igra fejst pomembno vlogo. Ko boš začutil utrujenost, pa zaradi tega ne boš jamral, boš šel dalje...a če boš jamral in stokal, pa še "kosila nisi pokuru", takrat ne boš prišel daleč. Odločitve, misli, želje, sanje...vse to je v glavi, kene?!
Podobno kot "Ni nemogočih poti"

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA