področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

#217029
curling napisal/-a:zbiram infromacije o curlingu na curling.mojforum.si



Hoj,

tudi mene je ta šport izredno navdušil. Pred leti (2003), sem preživel 3 mesece v Kanadi, kjer sem poleg teka 2x tedensko hodil tudi na curling.

Slika

To je krasen šport, ki sem ga takrat tudi presenetljivo hitro in dobro obvladal. Celo tako dobro, da sem se že po prvem mesecu vadbe znašel v lokalni ekipi, s katero sem nastopal praktično vsak teden. Na eni od tekem sem si prislužil celo kolajno :D

Res škoda, da pri nas ni pogojev za ta šport. Sigurno bi bilo veliko navdušencev, ki bi se z veseljem podili po ledu.

Tukaj je pa še nekaj FOTK, na eni od tekem z mojimi sošolci

Matjaž
 curling
#220613
Curling zveza Slovenije 07.04.2010 sprejeta kot 46. članica v WCF, več na forumu.

Nostalgaši javite se.
21.04.2010 ob 20,00 je sestanek in vpis novih članov...
#220726
Curlin se je začel dogajati na Koroški Beli pri Jesenicah z ozirom na organizacijske tadeve. Kdor želi kaj več, naj poišče Roberta Sušanja, sicer je komandir LPE na Brniku.

Glede kegljanja na ledu pa... Heh, saj se sliši že kar malček zastarelo, ampak leta 1989 sem bil v disciplini meta na daljavo na svetovnem prvenstvu kegljanja na ledu v nemškem Hengersbergu četrti, za tretjim Italijanom (ki mu ne vem več imena), sem zaostal za 14 centimetrov. Hja, moja mama doma še hrani sterleni pokal za to mesto, čeprav bi takrat raje videl, da bi dobil pravo plehnato kanto. Ampak se je splačalo, takrat sem moral v JLA, pa sem jih s tem rezultatom prepričal, da sem državni reprezentant svetovnega formata in sem namesto proti Kosovi prišel v Kranj. Se je splačalo, se je, he, he, he...

Sicer pa je tudi kegljanje na ledu skušalo v olimpijsko druščino, sploh zaradi tega, ker obstaja v sami panogi nekaj disciplin tako moštveno kot posamično, samo so strici iz kegljaškega ferajna malček preveč okorni, tisti iz kurlinga pa predvsem precej bogati.

Za curling je potrebno kar precej novcev, če se hočeš iti zares. Upam pa, da se bo pri nas prijel ta šport, samo je po moje mal jeba zaradi zasedenosti ledenih dvoran, saj hokej, tako tekmovalni kot rekreativni, požre vse pametne termine. Vem še iz časov, ko sem kegljal na ledu, sem hodil na Jesenice na treninge v dvorano trikrat na teden ob 23. uri zvečer pa do pol ene ponoči.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA