vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#300430
Pozdravljeni,
Nova na forumu. Tri dni nazaj sem mi je zjutraj pojavila bolečina na zunanjem delu stopala, pod gležnjem, v smeri podplata. Boli me samo na pritisk, oz. kadar stopim. Dva dni me je bolelo do te mere, da na stopalo nisem stopila. V mirovanju me ne boli. Danes je bolečina na pritisk popustila. Čutim še špikanje ob pritisku in hoji. Stopalo ni otečeno. Je možno, da je prišlo do stresne frakture?
Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Sumim na nove trail copate (tekla z njimi samo 3x!!), ki so mi bili nekoliko neudobni že pri prvem teku.
Hvala za nasvete. MKM Sežana se namreč približuje in ne vem, koliko časa naj še počivam.
#300457
Sam se ravno sedaj ukvarjam s podobno poškodbo. Pri meni gre za preveč zategnjene vezalke na copatih. Med samim tekom niti ne boli, ko pa se zadeva ohladi je skoraj nemogoče stopiti na nogo. Copati 1 mesec OK, potem pa napaka, preveč zategnil in imam že 14 dni probleme (ker ne mirujem). Pomaga hlajenje, mazanje s hladilnimi kremami, elektrostimulacija in seveda počitek. Upam, da ti bo tole kaj pomagalo.... Srečno :D
#300463
Počivaj, če te boli. Ne glede na tekmo. Nekaj dni dodatnega počitka ti ne bo škodovalo.
Ko bo nehalo boleti, teci.
Vsaka poškodba načeloma mine. Kdaj, je pa drugo vprašanje. Mene že 10 dni boli rama (ne od teka). :(

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA