vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Dolgi
#309677
Že nekaj dni imam bolečine v mečih, sploh ko se zbudim oziroma nekaj časa mirujem in potem vstanem. Predvsem se bolečina pojavlja na zunanji strani meč...
Poskušal sm mazati z geli, raztegovati, masažo, itd, vendar bolečina ne izgine. Šele po nekaj KM teka bolečina izzveni vendar se pojavi takoj ko se mišice ohladijo.

Zanima me a je to normalno v fazi priprave na maraton ali je to mogoče znak pretreniranosti in bi bilo bolje narediti daljšo pavzo (ki si jo ne morem privoščiti;)?
 spela*
#309685
Dolgi napisal/-a:.

Zanima me a je to normalno v fazi priprave na maraton ali je to mogoče znak pretreniranosti in bi bilo bolje narediti daljšo pavzo (ki si JE (rodilnik!) ne morem privoščiti;)?


Zakaj že ne? Saj do naslednjih olimpijskih iger je še dovolj časa, da si izboriš normo. :)
Normalno seveda je, da te med pripravami na maraton kaj boli. Vnetja in druge poškodbe so seveda nekaj zelo normalnega.
Pametno je v takem primeru počivati. Normalno pa tudi to ni. :D Večina trenira dalje.
 Damjana79
#319140
(kar tole temo si bom sposodila)

Moj problem je pa ravno obraten. Pekoča bolečina se pojavi med tekom (že po nekaj min. teka) in preneha kmalu, če hodim. Vendar se zopet pojavi, ko tečem naprej, ne glede kako hitro (počasi) tečem. Kje bi lahko bil problem?
Uporabniški avatar
 pajo
#319141
Damjana79 napisal/-a:(kar tole temo si bom sposodila)

Moj problem je pa ravno obraten. Pekoča bolečina se pojavi med tekom (že po nekaj min. teka) in preneha kmalu, če hodim. Vendar se zopet pojavi, ko tečem naprej, ne glede kako hitro (počasi) tečem. Kje bi lahko bil problem?

Premalo podatkov za kak odgovor. Ravnina,klanci gor - dol,makadam,gozdne poti, asfalt,superge...
 Jola
#319142
Morda: tehnika teka...nepravi copati za tvoje stopalo...poskusi s kompresijskimi dokolenkami...premalo zaužite tekočine.... ? LP
Uporabniški avatar
 pajo
#319143
Damjana79 napisal/-a:(kar tole temo si bom sposodila)

Moj problem je pa ravno obraten. Pekoča bolečina se pojavi med tekom (že po nekaj min. teka) in preneha kmalu, če hodim. Vendar se zopet pojavi, ko tečem naprej, ne glede kako hitro (počasi) tečem. Kje bi lahko bil problem?

Ko sva že ravno pri bolečinah v mečih. V petek me je več kot pošteno usekalo. Bistvena napaka pri meni je bila izraziti tek samo po prstih. Brez dotika pete na tla. Zabolelo me pa je ko sem imel dobre 5 km do doma. Če sem probal hoditi me je zeblo ko psa. Tako, da sem pač tekel dalje sicer bolj počasi ampak sem. Po tuširanju je bilo vse skupaj že pošteno zatečeno in kmalu že lepo vijoličasto. Popoldne sem nogo že lepo vlekel za za sabo. Sem takoj hladil in masiral samo je bilo samo še huje. Sobota zjutraj je bilo že bistveno bolje. Hoja normalna z rahlo bolečino. Danes že skoraj OK. Samo bom še počakal. Pravijo, da ko ni več bolečine ko greš po stopnicah lahko počasi začneš z tekom. Tako, da sem jo zelo poceni odnesel če me kdo kaj vpraša. Pač 1 teden počitka potem bi pa znalo biti že v redu. :D
 Damjana79
#319147
Premalo podatkov za kak odgovor. Ravnina,klanci gor - dol,makadam,gozdne poti, asfalt,superge...[/quote]

Ravnina in asfalt, moja klasična proga za tek (tečem 3x na teden cca 8km in 1-2x tedensko hitra hoja na bližnji hrib).
Tečem pa šele ene 3 mesece, počasi podaljšujem razdaljo kolikor mi paše, s hitrostjo se ne ukvarjam preveč. Nisem nek hud športnik, "iz kavča" pa tudi nisem (prej predvsem hitra hoja v hrib in občasno kolesarjenje; cca 4x tedensko rekreacija po 1 uro).
Je pa res, da sem bila decembra precej aktivna in sem kar malo zanemarjala dneve počitka (jaz pa že ne morem reči, da ne grem, če me kdo pokliče...).
Bi bilo možno, da je to zaradi kakšne spremembe "tehnike" teka, pa se mišice enostavno še niso navadile?
Hvala za vaša mnenja :D
 Damjana79
#319148
Jola napisal/-a:Morda: tehnika teka...nepravi copati za tvoje stopalo...poskusi s kompresijskimi dokolenkami...premalo zaužite tekočine.... ? LP

Copati so mi ok (se mi zdi), kompresijske sem poskusila, pa pri tem ne pomaga, k večjemu škodi, pijem veliko, ker se tudi zelo potim in mi paše. Tole s tehniko bi pa znal bit razlog :idea: . Bom še danes počivala, jutri pa na en počasen tekec probat, če se je že kaj umirilo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA