vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 guinness
#319750
Priblizno pred petimi dnevi sem si izgleda malce nategnil glezenj. Imam tri dni otecenega, hodim kolikor toliko normalno. Analgetikov ne potrebujem. Je pa srednje otecen in ga hladim z ledom, hladilnim gelom in povijam.
Ali lahko vsaj kolesarim ene pol urice na dan ali priporocate popolno mirovanje?
 Anominan
#319751
Nisem expert, ampak moje mnenje je, da dokler je oteklina ne delaj nič. Nogo v luft in mirovat. Ne traja dolgo. Kasneje mislim da kolo ni težavno, seveda pa pod bolečinski prag.
Uporabniški avatar
 guinness
#319753
Ma saj imas prav, se mi zdi. Skoda, ker so tako lepi dnevi, dopoldan na sihtu, popoldan pa noge v luft. Kako naj se clovek upre danasnjemu dnevu. A obstaja kaksna skupina za odvisnost od sporta? :?
Hvala!
Uporabniški avatar
 guinness
#319759
Ma ja, bolecine me ne motijo. Niso prehude. Samo, da se ne bo vleklo v nedogled. Zdaj imam prakticno tri dni vseskozi isto oteklino. Nic ne uplahne?! Nerodno je, da imam aktivno sluzbo in rabim noge. :?
Uporabniški avatar
 Medicius
#319760
Pri zmernih zvinih (bolečina in edem) je priporočena bandaža za hojo in odsvetovana kakršnakoli športna aktivnost od 1. do 3. tednov (odvisno od primera do primera). Pri hudih zvinih (ponavadi obsežen hematom), pa ponavadi sledijo berglje, hoja za nujne potrebe, včasih tudi imobilizacija z mavčevo longeto.
Treba je vedeti, da ne celijo samo kosti po poškodbi ampak tudi mehka tkiva rabijo čas, da se zacelijo in regenerirajo.
Vsi pa seveda delamo po svoje, z mano na čelu. Borsitis bom očitno premagal z nabiranjem kilometrov, ne počivanjem. Ampak zavedati se moramo, da je takšno početje rizično in da lahko v določenih primerih/poškodbah zadevo še poslabšamo, tudi do mere ireverzibilnosti. :?
Uporabniški avatar
 guinness
#319940
Juhu, kot kaze gre "le" za putiko! :? Pa se to. Ocitno se res staramo. :bum:
Sem pa danes naredil 70km na kolesu, res da premocen do jajc ampak hej. Pase! :D
 ...
#327288
Živjo.

Imam zelo podobno poškodbo, mogoče še malo blažjo, torej malo nategnjen in posledično otečen gleženj. Ne potrebujem zdravil, hodim normalno, vsake toliko začutim malo bolečine ob hoji, vendar nič hujšega.

Gleženj sem si nategnila v soboto zvečer, ko sem stopila na vejo in se mi je stopalo obrnilo navznoter. Glede na to, da sem odvisna od teka in komaj zdržim en dan brez da bi šla tečt, me zanima približno koliko časa moram počivati?

Hvala za pomoč! :)
 mojA
#327290
Guiness - super zate ;). Pri putiki pa sploh potrebuješ akcijo, da se prešvicaš in spucaš, tako da kar gas!!

... glede na moje izkušnje, raje počivaj nekaj dni. Če ni prehudo pa na kolo. Pa obveži nogo oz. bandaža. Po moje...
Uporabniški avatar
 guinness
#327838
Hvala Mojca ampak tema je ze malce stara. Sicer pa niti putika ni bila. Ne vemo, eno cudno vnetje, ki se je ze enkrat dogodilo in ocitno se staramo... :mrgreen:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA