vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 david89
#321058
pozdravljeni.

Med tekom se mi naredi med kolenom in gležnjem majhna bulica v velikosti graha in začne me tako boleti da ne morem več teči.ko s tekom preneham bolečina izgine in bulica tudi.vedno se mi naredi na isti nogi in na istem mestu.Je že imel kdo podoben primer?

hvala za odgovor
Uporabniški avatar
 jac
#321065
tudi sam imam tako bulico... in to na obeh nogah, ampak se mi pojavi samo ko nogo obremenim...
baje je to pri treniranih ljudeh šrecej pogosta stvar, samo za razliko od tebe mene ne boli popolnoma nič... ko počivam in ne treniram bulice ni, pojavi se le ko počepnem in ustvarim pritisk...
 david89
#321093
Ja tudi meni se pojavi ob obremenitvi.Ko so mišice trde in napete.nikoli te ni bolelo? Včasih imam občutek kot da postane noga težka kot svinec.
Uporabniški avatar
 Medicius
#321097
david89 napisal/-a:Ja tudi meni se pojavi ob obremenitvi.Ko so mišice trde in napete.nikoli te ni bolelo? Včasih imam občutek kot da postane noga težka kot svinec.

Možnost je, da gre za varice. Ko sem začel s tekom, sem s časoma opazil, da je desna noga težja od leve. Sem pač mislil, da jo morda kakšen procent več obremenjujem saj je očitno močnejša od leve in zato tak občutek. Seveda sem tako tekel kakšno leto, čas pa je pokazal, da imam čedalje več varic po nogi, vzrok varic je pa bila seveda okvarjena vena safena. Stopnje venske insuficience so pri meni tako hitro napredovale, da sem pred operacijo imel že spremenjeno pigmentacijo kože na notranji strani gležnja. So pa bile ene videti kot bulice in dajale pekoče boleč občutek. Zato ti tudi pišem, da ne bi morda šlo za varice.
Če sumiš na kaj takega, je dobro če te pogleda vaskularni kirurg in se naredi UZ ožilja problematične okončine. Sam sem po postavljeni diagnozi bil operiran, varice z večjega odstranjene z veno safeno na čelu in zdaj nimam več nobenih težav. Nove metode ne zahtevajo operacije (UZ, laser) in posledično ne zahtevajo okrevanja oz. rehabilitacije. Moja rehabilitacija po klasični operaciji je trajala dober mesec dni.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA