vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 Olivera
#30784
Pozdravljeni

Zanima me razmerje med telesno višino in višino palic. Ima morda kdo to tabelo? Lepo prosim, da jo da na forum.

Visoka sem 161 cm, moj fant pa 180 cm. Kako visoke palice potrebujeva?

Naj še povem, da naju je zafrknil prodajalec ene trgovine iz Črnomlja (ki se je lansko leto predstavljala na Gospodarskem razstavišču). Tam sva kupovala in ker sva bila glede teka na smučeh začetnika (in sva še zdaj) sva veliko spraševala. No, saj je prodajalec veliko odgovarjal, a žal napačno. Mojemu je priporočal palice 145 cm, ki so mu (tako se je izkazalo na progah) občutno prenizke.

A bi bile te (145 cm) v redu za mojo višino? Kakšne pa zanj?

Hvala.
Uporabniški avatar
 Bor
#30786
.....meni so vsepovsod svetovali, da morajo segati do brade......

ampak laufal pa še nism...

he he
Uporabniški avatar
 Z*
#30796
Dolžina palic je pri teku na smučeh precej pomembna, se pa razlikuje glede na tehniko teka. Palice za skating so daljše kot tiste za klasiko. Potrebno dolžino zračunaš tako, da za skating svoji telesni višini odšteješ 20 cm, za klasiko pa 30 cm. Torej je zate 145 cm čisto prav (skating), za fanta pa po moje 165 (skating). Vseskozi pravim približno, dolžina je namreč odvisna tudi od moči v rokah in tehnike teka. Sama tečem skating in sem si kupila palice dolžine kot po tabeli spodaj. Sprva so mi zelo ustrezale tako "kratke", saj pri teku, predvsem navzgor, ko gre na moč, zelo "sedim" - tečem v "zelo nizki drži". Ko sem pridobila pri moči v rokah, pa so mi bolj ustrezale celo 10 cm daljše, torej zame telesna višina minus 10 cm za skating. Tabela je na strani tekaškega društva iz Lovrenca na Pohorju:http://www.lovrenc.si/tekaci/Dsmuci/dsmuci.shtml
 laufar
#30914
Telesna višina -10cm so odločno predolge palice! Za skating naj bi bile dolge do višine brade (za ženske mogoče kakšen cm ali dva krajše), za klasiko pa max. do višine ramen! Predolgih nikar! :!:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#30932
No še prispevek o pravilnosti dolžine palic s Fakultete za šport.
Palice
Klasična tehnika: dolžina= telesna višina - cca.25cm
Drsalna tenika: dolžina= telesna višina - cca. 15cm
Smuči
Klasika: telesna višina + cca. 25cm
Drsalna: telesna v. + cca. 15cm
Pa lep pozdrav! :)
 Olivera
#30934
Najlepša hvala za odgovore. Zame torej 145 cm, zanj pa 165 cm.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA