vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 sevilla
#28140
Zravo.
Najprej hvala za informacijo o opremi.
Zanima mme kako so kaj proge na sviščakih?
Hvala
LP
Uporabniški avatar
 Lucifer
#28152
Mimogrede: proga v Tamarju še vedno drži, le iz Planica do Tamarja je nekaj kamna. Prog v Ratečah (mejni prehod-Planica) zaradi premalo snega še ni. Je pa pri nas že cel teden šajba, (ki prinaša želeni maraz) ko se drugje kopajo v megli.
LP
 Joe
#28193
Upam, da je vsak nekaj napravil zase v tem iztekajočem se vikendu. Jaz sem bil na Pokljuki. Kakšen užitek, ko zagledaš to prekrasno naravo in brezoblačno nebo. Za dušo spočit.

Proge so v glavnem urejene za skate, tako, da klasiki boste žal malo prikrajšani. Vseeno se da tečt v klasični tehniki. Proge v gozdu, ki vodijo do smučišča so slabe (zemlja, korenine, kamenje). Povsod drugod je dovolj snega. Na strelskem poligonu je del primeren za učenje tehnike (skate).

Na smučišču vlečnice ne delajo. Se pa otroci sankajo in tudi smučajo. Danes je bila postavljena vlečnica na vrv.

Pozna se, da drugod ni snega, zato ker je bila gužva. Ampak, naslednji vikend gremo spet. Ven iz megle.

Izjemno lepo je, ko videš ljudi nabiti s polno/pozitivno energijo.

Pridite še ostali.

Lep dan, Joe
 Gost
#28292
Vse ki hodijo na Pokljuko tečt naprošamo, da tečejo v smeri kot ostali tekači (na poligonu nekakšna osmica), ker s tekom kontra ostalim predstavljate nevarnost na progi!

Hvala za razumevanje in lp!
Laufar
Uporabniški avatar
 miro
#28519
No tudi jaz sem pričel z letošnjo sezono. Vzel sem svoje prastare "lauferce" in odšel testirat proge v Planici. Moram priznati , da so bili prvi metri zelo nesigurni , potem pa je šlo iz kroga v krog bolje. Krogi so kar zanimivo urejeni , nekaj malega drugačni kot prejšna leta , ali pa se meni samo dozdeva saj sem ponavadi "prikobacal " iz Podkorena.
Lucifer zanima me kako je s progo v Tamar, jaz sem hotel po ogrevanju vanj , pa sem se po kakšnih tristotih metrih obrnil, ter odšel nazaj delat kroge.
Nekateri tečejo v kratkih rokavih ob morju , nekateri pa po snežnih poljanah ob soncu. Danes sem se vseeno , kljub soncu kar precej namrazil.
Lp
Miro

Ps
Toliko za skomine!
Miro
Uporabniški avatar
 Lucifer
#28522
Do Tamarja se moraš nekako prebiti (šodr) gor je pa v redu. Je pa v Tamarju zdej senca do 4.2.05 tko, da je boljša varianta zaenkrat Planica. Baje se pa obeta sneg.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 miro
#28556
lucifer hvala za odgovor!
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 Lucifer
#29015
Obljubljenega snega še ni, vendar je proga v Planici še vedno odlična. Je pa hudičevo mraz: včeraj zjutraj -18.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 miro
#29019
Po teku v Dolskem bom večkrat v Planici !
Lp
Miro
 Špik_r
#29099
Lep pozdrav vsem!

Lucifer, koliko pa je snega v Planici(oz tisti tekaški progi)?hvala :wink: .
Aha na Pokljuki je naravnega snega zelo malo,urejena pa je samo steza motokros in proga proti Uskovnici..
 Joe
#29113
Na Pokljuki je snega za tek dovolj. Res je, da niso odprte vse proge, ampak se teče brez težav. Jaz sem v zadnjih 14 dneh bil 6x na Pokljuki. Poziti je potrebno le na določenih delih, kjer je malo peska, sicer pa priporočam vsem, da odidete na prelepo Pokljuko.

Tek je najlepši izgovor.
Uporabniški avatar
 Lucifer
#29124
Ja ge je ene 10-20cm naravnega, (Planica nima umetnega razen na skakalnici) , ki ga zaradi mraza ne pobira in je I. kvalitete. Jutr ga bo pa še več!!!! Po HMZ-ju! Baje.
LP Lucifer
 Špik_r
#29158
Lucifer napisal/-a:Ja ge je ene 10-20cm naravnega, (Planica nima umetnega razen na skakalnici) , ki ga zaradi mraza ne pobira in je I. kvalitete. Jutr ga bo pa še več!!!! Po HMZ-ju! Baje.
LP Lucifer


Hvala ti, Lucifer :wink:
O,ja, v naslednjih treh dneh bo v Planici zapadlo dobre pol metra :shock: :P
Uporabniški avatar
 Matevz
#29164
Sem bil danes na Pokljuki. Motokros je v redu, drugje pa ni za hodit. Sem anredil 10 krogov z vsemi variantnimi klančki in sem bil na koncu fejst sesut. Se vidi, da sem šele tretjič letos na dilcah, da me tako zdela.

Vreme pa je bilo na začetku celo malo sončno, na koncu pa je že snežilo.
Uporabniški avatar
 mirc
#29169
S TanjoO naju je božiček opremil s smučarsko tekaško opremo (skate) - 4 dni sva rabila za kompletiranje. V četrtek 23.12. sva izvedla tudi prve korake na poligonu na Rudnem polju, nakako sva tudi že tekla. V eni uri sva naredila celih 5 ravninskih krogov. Ja bo treba najti enega, da nama pokaže osnove tehnike.

Lp Mirč

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA