vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 anja
#31275
Pozdravljeni! Sicer srečujem ogromno ljudi na tekaških smučkah takole po urejenih progah pri nas, a kljub temu v moji bližnji in daljni okolici (=Ljubljana) ne najdem pravih interesentov za smučarski tek. Včasih je prav fino imet kakšno priejtno družbo enako mislečih in čutečih tekačev.... :D ...
Če je še kdo za to, da se kdaj zapeljemo na Gorenjsko al pa kam drugam za par urc teka, naj mi sporoči. Meni manjkajo tudi informacije, kje vse se lahko dostopa do kakšnih prog. Lahko pa se tudi bolj skupinsko zmenimo-podobno kot funkcionira suhi tek tukaj. (Al sem kaj zgrešila? :oops: )
Če ima kdo pomanjkanje družbe za tek, naj se kar javi. Sama tečem skejt. Sicer nisem ne vem kako vzdržljiva, vendar mi kakšna urca preganjanja (do 10 km) po smučinah prav paše. 8)
En lep tekaški pozdrav vsem skupaj!
 piroshka
#31384
Zivjo, Anja.

Pri meni je podobna situacija kot pri tebi - sami tekaci, od poznanih pa skoraj nihce ne tece.

Tudi sama tecem skate, pa kako uro teka mi ravno znese :wink:

Lahko se kdaj dogovorimo in kam gremo. Sem pa iz Ljubljane...
Kaj pravis?

Javite se, ce ste se kje kaki kandidati.
 anja
#31416
Sem prav vesela, da se najdejo še kakšne tekačice in tekači za družbo. Upam, da se nas bo našlo nekaj, da se kdaj zmenimo in še kakšno rečemo na tekaško temo. Ugotovila sem, da vsako leto kaj novega zvem o teku in opremi. Razmišljala sem tudi o tem, da bi si privoščila kakšnega učitelja za kakšno uro, da mi pokaže pomanjkljivosti in še kaj novega nauči. Morda, če bi se za to odločil še kdo, bi znalo biti ceneje in zabavneje. :D 8) :) Če kdo pozan koga, ki poučuje tek, ... le na plano s priporočili! In seveda hvala za vse informacije!
En lep sončen tekaški pozdrav vsem skupaj!
 jesen
#31424
živ! Če vas kdaj zanese na gorenjsk mogoče tamar, pokljuka se z veseljem pridružim. Imam tudi zanimivega učitelja za tek samo ne vem kako je s cajtam..
lp jesen
 Olivera
#31637
Tudi midva pogrešava družbo, predvsem koga, ki bi pokazal tehniko.
Sicer pa grem danes okrog 14h pogledat kakšne so razmere zadaj, za Biotehniško fakulteto v Ljubljani. Seveda vam bom sporočila kako in kaj.
Če je snega dovolj, se lahko zmenimo kar tam. Vikend bo kot nalašč.
 laufar
#31685
V sredo imam opravke v Ljubljani............. 8)
 Olivera
#31711
No, sicer je nekoliko premalo snega, tako da kdaj pa kdaj, če ne paziš, zadeneš ob kakšen kamen ali zemljo pod snegom in na ta račun sem tudi enkrat padla. Drugače pa je v redu.

Tekačev na smučeh sicer ni veliko, srečala sem recimo štiri, pa sem bila tam skoraj vso dopoldne.

Če bi kdo tekel jutri dopoldne, naj mi pošlje ZS.
 anja
#31728
jesen napisal/-a:živ! Če vas kdaj zanese na gorenjsk mogoče tamar, pokljuka se z veseljem pridružim. Imam tudi zanimivega učitelja za tek samo ne vem kako je s cajtam..
lp jesen



Živjo, jesen!
Ja, kakšna poučna beseda okoli tehnike je (vsaj pri meni) res dobrodošla! Od lani vem, da sem od ene ure pouka teka veliko odnesla. A vem, da bi bilo dobro to ponovit in to detajlno. Ko bom pregnala virozico :--( , se javim, ko bom na poti proti Gorenjski. :wink: Pa se bomo zmenli.
Vsem en hripav pozdrav! :lol:
 anja
#31729
laufar napisal/-a:V sredo imam opravke v Ljubljani............. 8)


:D Juhu, živjo, predpostavljam, da se želiš pridružiti kakšnemu teku v Ljubljani? No, glede smučin, že vemo (po super zaslugi Olivere 8),.... bolj malo snega-bolj malo teka na smučkah. Na žalost. (Al pa na mojo srečo, ker sem zavirozirana :cry: ). Če pa si še vedno za, pa bi tvoje znanje teka kdaj le poskusila upoštevat pri "dopolnitvi moje tehnike". Mogoče pa bi se našel še kateri ali katera, pa bi skupaj pokomentirali stanje vsakega v teku. Vesela bom, če se lahko dogovorimo.
En nasmejan sončen dan!
Uporabniški avatar
 miro
#31978
Anja , moja hči je učitelj smučanja, tudi teka na smučeh. Če boš prišla na gorenjske smučine , bi ti bila mogoče kakšno urico na razpolago za učenje. Če si zaiteresirana povej , pa ti pošljem na ZS njeno tel. štev.
Upam , da si že premagala virozico.
Lp
Miro
 Olivera
#34442
Morda bi lahko za moje vprašanje odprla tudi novo temo, ampak dajmo kar tule. Na forumu vidim številna vabila na (smučarske) teke in tekmovanja. V redu, pustimo tekmovanja, zanimajo me teki, ki niso tekmovanja. Poraja se mi dvom in lepo prosim zavaše mnenje.
Z dragim sva rekreativna tekača in začetnika. Tečeva na starih elankah in s starimi apinkami. Običajno v bundi, ker še nisva kupila tekaškega kombenizona. Rada bi prišla na kakšen tek, pa naju zanima a na take teke pridejo samo zagnani nabildani športniki z novo opremo in so po možnosti še zelo hitri? Ali pridejo tudi počasnele, ki jim je fajn, da so v družbi in na svežem zraku, da so spoznali novo progo in pridejo na cil kakšno uro ali dve za ostalimi pa jih zaradi tega nihče čudno ne gleda in se ne smeje itd? Hvala za vaše odgovore.
 hribovc
#34487
Kar pridita, na prireditve hodimo vse sorte ldje

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA