Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

Uporabniški avatar
 Dule
#132096
Bovec Trek Race napisal/-a:Dule upamo, da nisi preveč jezen, ker si delal kroge pod Klužami. Nevemo koga si klical, vendar ti garantiramo, da smo se trudili v danem trenutku.




Nič nisem jezen :D , vse to izgubljanje sodi zraven in ker je to šele moja druga treking tekma si šele nabiram izkušnje tako da pričakujem v naslednjih dirkah moje boljše predstave :twisted: 8)
Uporabniški avatar
 PeterM
#132133
Dolgo sem odlašal s tem trekingom. Se prijavil v sredo. Na štartu sem se pojavil ob 08:30, pol ure kasneje pa v dir tja gor. :)
Za prvimi. Kmalu nas je ostalo kakšnih 13. Pa smo se razbili še mi.
Ostal sem z Avijem, s katerim sva skupaj premagala vso progo, Branetom in Matejem. Za raziskovanju Planje. Po daljšem tavanju smo globoko pod sabo zagledali majhno oddaljeno streho. Malenkost. Nekateri so prvo točko že zapuščali. Nas pa je čakal le še adrenalinski spust po kozjih poteh, ki smo ga srečno preživeli in prva točka je bila ob precejšnjem ovinku naša. Z lepim ritmom smo nadaljevali. Po melišču, na koncu katerega sem se vsedel, da sem odsul kamenje iz superg, smo po precej časa dohiteli Duleta na poti proti mostu pri Boki.
Po mostu sva z Avijem dolgo tekla sama, preden sva dohitela celo kopico tekmovalcev, kot so ZdravkoC, Semjul in drugi. Do konca so se ustvarjale skupine in se ločevale. V cilj pa smo za občinstvo prišprintali skupaj z Li, Zvonetom, Avijem in Sandokanom.
Po dirki pa analiza. In ugotovitev, bilo je čudovito, prvobitno, tudi za en sam meter, ko sem ponekod taval naokoli mi ni žal in si ga ne bi želel zavreči. Občutki, ki te prežemajo v tej čudoviti naravi, hitre odločitve, med katerimi nekatere po bitki zgledajo modre in druge manj, polno majhnih podrobnosti, občutja skozi ure naprezanja, užitek, ko čutiš, da se cilj bliža. Vse to te bogati. :) :) :)
Zato iskrena zahvala entuziastičnim organizatorjem za veliko požrtvovalnost ob progi, za skrb za varnost udeležencev in za darilo, ki ste nam ga dali s tem trekingom. In zahvala sotekačem za tovarištvo na progi. :)

Proti koncu je Li ponavljala, da ji je tole vse bolj všeč. In Zvone je rekel, da tisti, ki niste bili zraven, ste si sami ...

Lep pozdrav, Peter
Uporabniški avatar
 Darja
#132142
Ravnokar sem prebrala najnovejše bovške trače na spletni strani treking lige in ponovno zagotavljam, da sem podelitev doživela kot čisto simpatičen zaključek tekme in še zdaleč ni bilo hladnemu tušu podobno.
Bolj me skrbi dejstvo, da se ne spomnim :?: poljubčka, ki sem ga baje dobila skupaj s pokalom in kuverto! Ampak jaz :cmok: od fejst fantov zagotovo ne pozabim, tako da očitno spomin nagaja nekomu drugemu :D :wink: Pa naslednje leto enega več, OK?
Uporabniški avatar
 žine
#132173
kot dezurni krivec (vodja tropa aka vodilna ovca :D ) se ponizno opravicujem za kiks na prvo KT, vendar je bila hkrati s kiksom ponujena tudi elegantna in adrenalinska resitev, ki pa sva jo izkoristila samo dva....Ze v Lucah bo nova priloznost za zgubljanje, vmes pa se bomo posvetili udobju znane poti in prelepih gora na GM4O :D

lpZ
Uporabniški avatar
 žine
#132455
eko še ena bovška sled v dveh delih z garmina JanezaU: prvi del in
drugi del
ker geopedia očitno ne prebavi ultra trekov :D
lpŽ
 klas
#132468
Super tale objava.

Vse se vidi, he, he, kje je zašel s prave smeri (uf!), kje je šel vprašat (mislim da kmeta Štefana) za pot, kje se je peljal dol po melišču (užitek), kje je lulal....

:shock: Če mi tako stvar prilepi žena al pa v službi šef kot obvezno opremo, sem oplel....

Še eno vprašanje, tamle do Boke do Čezsoče ga pa je garminček malo lomu, saj je neverjetno, da bi janezu takole po gozdu in čez Sočo letal, mar ne? Ali pač, Janezu je vsega zmožen...:lol:
 Bovec Trek Race
#132588
Uf, če pogledamo ta track od Žineta in tisto zanko pred planino Krnica, nam da povedati da teren ni bil ravno lahek.
Že raport kontrolorja, ki je vse spremljal, so nam dvigale dlake pokonci kje vse so se basale "wce z Bca". Vendar vse je šlo skoz, vsi so dobili prehod, kakršen koli že.
Naj pa povemo, da je najlažji prehod s tiste strani pobočja, do planine Krnica približno dvesto višincev višje pod Vratnim vrhom kjer presekaš mulatijero.

Pa še ena ugotovitev organizatorjev: prišli smo do spoznanja, da se večina tekmovalcev poslužuje le zemljevida in ne uporabe roadbooka.
Tako je večina tahitrih ultrašev in planincev tekla le po zemljevidu in na račun tega pridelala kar občutnejšo pot in višince. Zato priporočilo vsem za naslednje tekme "berite roadbook."
Uporabniški avatar
 žine
#132595
Jep, teren je bil tam nad Krnico res divji, ampak prav to je bil zame presežnik bovškega treka :D (še dobro da nas niste spustili kam proti Polovniku al pa Slateniku...) Mi pa še vedno ni jasno kje smo falili markirano pot....bom šel ob prvi priliki pogledat.
BTW dve wce (Matej Mlakar in Brane Brezovec) sta ravnokar pred štartom na Risnjaku! Pričakujemo dobre rezultate!
lpŽ
 AinE
#132599
Tole je pa tako dobr brat :arrow: kako super mora bit šele v živo :?:
Čestitke vsem, predvsem ženskam. Dobre/i ste :clap:
Delam na tem, da se vam vsaj na eni od naslednjih letošnjih tekem pridružim :D .

Lp E.
 Bovec Trek Race
#132692
Glede na track ste falili takoj v Zavrzelni. Takoj po koncu asvalta ste prehitro krenili v breg, kjer gre lokalna pastirska pot proti Planji.

Kar dolgo časa je bil v igri tudi krog okoli Javorščka katerega imaš strasiranega Žine. Nato so si traserji ogledali problematične dele in ocenili,
da nebi bilo najbolj pametno jo speljati tam čez, hvala bogu. Je pa krog okoli Javorščka izredno slikovit in priporočljiv obiska. V tistem delu pa res tišina šepeta.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA