prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#246486
Zanima me, kako "dimenzionirate" vaše treninge (npr. za nek event)? Ali slepo sledite nekemu napisanem trening programu, ali beležite trening z kakim programom (PolarT, SportTracks, ...) ... ali poslušate svoje telo?
Kako veste npr. kdaj bolj počivati (zmanjšati intenzivnost), koliko zmanjšati, kdaj pojačati treninge, ...
Jaz uporabljam SportTracks in Training load plugin, kjer ti pokaže parametre kot so TRIMP (training impulse), CTL (kao kondicija), ATL (kao forma) in TSB (Training stres balance), itd... Obstaja kao enih 5 "zapovedi" kako se morajo te krivulje gibati (za kolko lahko povečaš intenzivnost, koliko v minus greš lahko z TSB-jem...)

Malo sem naložu vem :). Ali koga to sploh zanima?

Slika
Nazadnje spremenil flister, dne 18 Feb 2011, 17:20, skupaj popravljeno 1 krat.
#246489
ja mene zanima.....
...mam jst tudi tale plugin naložen....pa ga ne zastopm čisto dobro :P
...v knjigi runner's edge so opisani ti parametri, ampak vse temelji na programu peak performance, ki je plačljiv.
..kje pa si dobil podatke, kako naj bi se te krivulje gibale?

moj tako zgleda..

https://picasaweb.google.com/lh/photo/DmadU_X3Qe-7dtP4N_ibrQ?feat=directlink
#246529
Imaš za nastavt na kolko dni ti računa CTL in ATL. Nekeje je pisalo ,da naj bi bilo za CTL 45 in ATL 15 dni, potem imaš razne kljukice, za vse ne vem, edino tam vklopiš "prediction" in pa se mi zdi možnost nastaviteve "target date", no potem so spodaj še nastavitve faktorjev po zonah za TRIMP.
Na tvojem grafu mankajo stolpiči za TRIMP-e posameznih treningov. To dodaš kar tle na grafu preko gumba zgoraj desno (kot pri ostalih grafih SportTracks).
#246544
jap, to sem potlej naredila, ko sem vidla, da imaš ti :)
...kako se pa te cone za TRIMP štimajo? :oops: :oops:

PS. a mogoče veš kako bi dodal še vpliv neke vadbe npr fitnes ali pa plavanje, ker, drugače ne more prav kazati..ali pač?
#246574
Tisti faktorji so tako nastavljeni, da se trimp ne spreminja čisto linearno z hr-jem.
Glede palvanja oz. fitnesa folk piše, da ocenijo približno avg. pulz in trajanje. Sploh pri plavanju, ker ponavadi ne meriš pulza :). Na fitnesu pa je odvisno kaj delaš (spining, steza ali vaje za moč). So pa ti parametri vezani na vzdržljivostne športe tko, da ne vem...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA