prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 skorc
#252022
A bi se dalo kakšno reči še na temo same prehrane med ultrami? Trenutno me zanima vse o etapnih zadevah. :)

To kar sem do sedaj laufal (med 50 in 100km) sem laufal vse na gele in Coca-colo. Na tistem linku, ki ga je Zdravko prilepil piše, da je na treningih treba to brisat ven. Tako, da sedaj tudi dolge teke (40 km) delam samo na vodo (jasno pod nizkimi obrati).

Mislim, da sem Dexi-ja nekje bral, da laufa ne Poli-sendviče? :) Kaj pa drugi prakticirate, da zagotovite ustrezen vnos OH-jev, beljakovin in elektrolitov?
Uporabniški avatar
 AVI
#252046
Tako na hitro....na ta dolgih tekih prakticiram vse razen gelov (no, kakšen gel imam kje v bližini, bolj kot ne za rezervo, če proti koncu res postane kriza)... :lol: ...tako, da jej tisto kar ti paše...izbira je več kot pestra...sedviči s pršutom, palačinke z nutello, palačinske s skuto, kruh z marmelado ali medom, bobi-palčke, kokosove kroglice (tiste, ki jih z albert keksov narediš), itd...

Za pijačo velja podobno....na voljo imaš tisoč in en napitek, predvsem je važno, da ti ne povzroča kakšnih slabosti, itd...lahko pa si tudi doma kakšen zvarek narediš (npr. ohlajen čaj z medom in sladkorjem in limono in še ščepec soli....in imaš napitek) Drugače pa je super tudi kakšna topla goveja juhica (pa če tudi je poletje)...Coca-cola pa ponavadi pride v plan šele proti koncu.

Pa dober tek... :D
Uporabniški avatar
 zajc
#252058
Tisti, ki živijo bolj zdravo, se bodo nad tem seznamom zgražali, ampak pri meni preverjeno deluje :oops: V bistvu sem si tukaj naredil seznam, česa ne smem pozabiti na naslednjem teku :lol:

Hrana (kar je takrat na voljo):
- sendviči (žemlja, puter, suha salama, sir, kumarice)
- napolitanke
- bobipalčke (slane)
- http://www.kitkat.com/
- kocke iz sladkorja
- dekstroza bonboni
- slani arašidi
- burek

Pijača (kar je takrat na voljo):
- izotonik (najcenejši iz Merkatorja)
- radenska
- kokakola (proti koncu teka)
- voda
- malinovec
- mleko navadno ali čokoladno (pred in po teku)

Gelov in ostalih praškov ne uporabljam. Prav tako ne jem makaronov (pred, med in po teku).
 žabc
#252059
Tudi moje mnenje je, da moraš do tega kar je dobro zate, priti sam! Vsekakor je zelo odvisno kako intenziven je tek. Pri 100km teku kjer tečeš pod 8 urami, sendviči najbrž ne pridejo v poštev, pri npr Transsloveniji pa (vsaj pri navadnih smrtnikih :D ) pa da!
Sam nisem nikoli užival trde hrane, temveč zmeraj kombinacijo mojega energetskega napitka (Edge) in cocacole z vodo. Sem pa seveda sam prišel do tega spoznanja preko različnih slabih izkušenj :D

Vse kar se dela na tekmi, naj bi se sprobalo na treningu! Čisto preprosto! Učenje na napakah, pa potem pripelje do neke optimalne kombinacije!

Žabc
 skorc
#252069
Se pravi, da moram Transa vzeti podobno kot, da bi šel v službo, na vsakih 4 ur pa mi pripada povsem običajna malica (običajna zame)? :)

Žabc, krščen matiček... indijski red bull? A ti to piješ mirne vesti? Jetra, pa te zadeve mislim. :)
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#252136
Škorc, sedaj pa imš že kar obilen jedilnik :D
Je kar fajn prebrat, kaj kdo prakticira. Jaz se najdem not pri večini.
:arrow: sendvič z belo žemljo prerežem na polovico in imam to za dva obroka (pršut + ementaler)
:arrow: burek sem opustil, ker je precej suh, jogurta pa ne jemljem zraven
:arrow: palačinke s skuto so zakon
:arrow: jabolčni štrudl mi je bil najbolj všeč na Sladkih6
:arrow: slane palčke, krekerji ...
:arrow: dateljni za ebergijo
:arrow: gel je vedno zraven, običajno vsaj enega pojem
:arrow: enervitove tabletke

:arrow: predvsem pijem vodo ...
:arrow: izotonik
:arrow: kristal himalajske soli imam vedno zraven
:arrow: cocacola v drugi polovici
:arrow: pred ali med ... enkrat Bhip napitek
:arrow: napitek Edge

Gremoooo :laola
 skorc
#252212
Hvala vsem za jedilnike. Jutri grejo na preizkušnjo sendviči s pršutom. :)

Zdravo, žabc, vidva to mislita THE EDGE od Reflex-a in ne EDGE - indijski red bull? :) Mi več nič ni bilo jasno...
 MKC
#253129
kakšen tempo imate kaj na ultramaratonih, kako vam kaj (če sploh) po kilometrini upada in kakšen je v primerjavi z vašim tekom na maratonu (recimo)?
Uporabniški avatar
 dexi27
#253133
Spet vprašanje, ki ti lahk da čudne odgovore, hmmmm tempo za ultra maraton je odvisen od tega kak je dolg ta tek a ne...

Jaz sem odtekel Zagreb-Čazma 61,35 km v tempu 4:11... :wink:

Kak pa pada tempo pa lahk vidiš če pogledaš lansko trans slo:

1. etapa 4:57 80 km
2. etapa 5:44 82 km
3. etapa 5:58 83 km
4. etapa 6:00 90 km


ITD... 8) 8) 8)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA