prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#236031
Carlito napisal/-a:Če si malo bolj resen tekač,se moraš včasih prisilit in ne ob najmanjšem znaku utrujenosti popustit in poslušat želje telesa.


Nisem govoril o željah telesa ampak o občutkih telesa, tukaj je ogromna razlika. Če bi vedno poslušal želje telesa potem vrjetno nikoli nebi tekel hitro.
Poslušati občutke telesa ne pomeni, da ne izvajamo težjih treningov. Da znamo prepoznati občutke v telesu pa nam najbolj prov pride pri treningih ki so po intenzivnosti med težkimi in lahkimi treningi.
Zgleda pa, da mnogi ne vedo da obstaja veliko stopenj intenzivnosti in ne samo lahko in težko.
#236071
Kaj pa polmaratonci in maratonci naredite zadnji teden, recimo v ponedeljek, torek? Imate še kakšnen krajši tempo, v tekmovalni hitrosti, krajše intervale ali povsem spustite?

LP Gorazd
 ton
#236072
Moj internetni guru pravi takole: ta teden še enkrat 10 v maratonskem tempu in v soboto praznjenje glikogena (dolg tek), prihodnji teden pa 1 x 5 ter 5 x 1 v maratonskem tempu. Sklepam, da je bistvo tega zavohat filing tempa.
#236074
jaz grem zdaj recimo vsak drugi dan na en 10 - 15 km tek. tam nekje do torka ali srede. čisto odvisno od razpoloženja. tempo čisto po občutku, kakor mi paše. kar je narejeno, je narejeno. zdaj se nič več ne da nadoknadit. potem zadnje tri dni pred maratonom lenarim. tudi pri prehrani nič ne spreminjam, edino toliko pazim, da se v petek in soboto ravno z s kakimi čevapi ali čem podobnim ne nabašem.
Uporabniški avatar
 muc
#236076
tae napisal/-a:gogy80:

clanki/31



Tae, se podpišem pod ta članek :wink:
Danes in v soboto še 10-tka v Domžalah potem pa samo še kakšni kratki intervali in počitek, kar se pa prehrane tiče pa čim manj kompliciranja tem bolš...v nedeljo zjutraj pa čokolino za zajtrk... :D
#236084
Jaz pa sem danes v Poletu prebrala, da bo dodatek k Nedelu (v nedeljo, 17.10.), časopis Odprta kuhunja posvečena temu kaj naj bi tekači jedli teden dni pred LM. Tokratna gostja Odprte kuhinje je Nada Kozjek Rotovnik in me prav zanima kaj nam bo skuhala :o . En namig losos, špinačni zrezki in avokado so že omenjeni.
Pa bodo šle moje kilce še bolj gor :--( .
Sicer pa prisegam na proseno kašo s češpljami ali pa napol kuhano polento z mlekom.
Kilometrčki pa so že v nogah...
#236364
....mislim, da to ni najboljše. Po moje je boljše zmanjšati volumen za 40-50% in obrdžati prejšnji nivo intenzivnosti....
Uporabniški avatar
 tae
#236367
Včeraj izvedel zadnji dolgi tek pred LM in sicer kar 21k v povp. tempu 4:15, kar znese čas 1:29 in nekaj. Ponavadi imam med dolgimi teki vedno pavze, včeraj pa brez. Plan je bil sicer okoli 4:30/km pa je kar šlo hitreje brez da bi se sploh zavedal. Danes pavza, jutri pa...
#236368
StaraKost napisal/-a:....mislim, da to ni najboljše. Po moje je boljše zmanjšati volumen za 40-50% in obrdžati prejšnji nivo intenzivnosti....

S tem pa se ne bi strinjal.Bo že bolj držalo,kar je je Luka rekel.
Jaz osebno zmanjšam volumen in intenzivnost.In me kr "vleče",da bi nardil močnejši trening. Tako sem na dan tekme popolnoma spočit in poln želje ter volje do teka.
Je pa to odvisno tudi od človeka do človeka.
LP
Uporabniški avatar
 raf
#236373
špela ne...še nimaš dovolj krvi in te bo to skurilo do daske.......
tri dni :mrgreen: priporočam po dva deci terana in boš v nedeljo sigurno letal pod magično mejo.....2
#236375
Carlito napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:....mislim, da to ni najboljše. Po moje je boljše zmanjšati volumen za 40-50% in obrdžati prejšnji nivo intenzivnosti....

S tem pa se ne bi strinjal.Bo že bolj držalo,kar je je Luka rekel.
Jaz osebno zmanjšam volumen in intenzivnost.In me kr "vleče",da bi nardil močnejši trening. Tako sem na dan tekme popolnoma spočit in poln želje ter volje do teka.
Je pa to odvisno tudi od človeka do človeka.
LP


V zadnjem tednu pred tekmo, od velikega volumena, posebej tistega nizke intenzivnosti nimamo prav nobene koristi. Vse kar dosežemo je to, da se nismo prav spočili, obenem smo izgubili tekmovalni ritem. Če se hočemo spočiti, moramo drastično zmanjšati čas trajanja treninga in obdržati tekmovalni nivo intenzivnosti v zmanjšanem obsegu/krajših odsekih. To so pravila, ki pašejo vsakemu, ki se jih drži :D .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA