prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 ela32
#243705
Inov-8 ali Salomon?
Namreč imam Salomon neon trail pa se mi zdijo težki. Zanima me tudi kakšne so št. INOV-a ali ima tudi manjše kot Salomon. :? Pa keteri od INOV-a so najbolj univerzalni. Gledala sem Talon (lahki)....

Hvala za odgovor!

L.p. Ela
 ela32
#243708
Ja v Intersportu so imeli samo Salomon, dragi pa moram reči da ne preveč udobni in težki, edina fina stvar je da ne drsijo. INOV znamko pa sem zasledila preko medijev, da je to top od gorskih copat... Probala ba še nisem nobenega. Gledala sem preko wiggla. Če imate kakšne predloge dobrodošli...

L.p. Ela
Uporabniški avatar
 Cveto
#243723
Jah tko to je večina folka kupuje tiste stvari, za katere delajo največjo reklamo.
Mene pač ne bo nobeden prepričal, da so Salamon oz Inoa-8 najboljši čevlji. Pa naj jih uporabljajo vsa zveneča imena kot so npr. Kilian jornet ali pa jonathan wyatt. Pač nekaterim ustrezajo nekaterim ne.
Zame so pretrdi, preozki in prenarodni. Inov-8 pa preozki in nimajo blaženja.

Tako da ti pred nakupom svetujem, da sprobaš še katere druge znamke. Mogoče ti bodo pa vseeno Salamon-ke bolj ustrezale ali pa inov-8.

Lep pozdrav Jure - Cveto
 janša
#243746
Jaz sem kar nekaj let uporabljal La sportivine copate za gorske teke, začenši z Top runnerjem, nato Lynxom ter Crosslitkami. Vmes sem ničkolikokrat raje vzel cestne copate in se z njimi povzpel npr. na Veliko planino ali na Kamniško sedlo. Neprimerno bolje so se obnesli, kajti stop je precej boljši, manj tog.

Inov 8 dela odlične copate, morebiti so ustreznejši za travnate površnine, hribovja, kakršna so na Škotskem, sicer pa je kopito takšno, kot ga je omenil že Cveto. Podobno je s Salomonom. saj gre za odlično znamko, vendar menim, da se še bolje kot izdelujejo, znajo odlično tržiti - namreč čevlji so navsezadnje preveč opevani in glede na ceno precenjeni. Kopito imajo takšno, da mi niti en model do sedaj ni ustrezal, ker je diametralno nasproten mojemu.

Poleg obeh omenjenih znamk je pri nas v ponudbi še kar nekaj trail/gorskotekaške ponudbe: Asicsov Trabucco, Fuji; Mizunov Ascend, Cabracan; Brooksova Cascadia, navsezadnje La sporitivini Lynxi, Crosslite itd. ponudba je v tujini, predvsem na angleškem trgu (če govorim za Evopo) neprimerno pestrejša: tako glede na izbiro kot količino modelov, da o ugodnih cenah ne izgubljam besed - samo oglej si ponudbo na spletnih straneh Wiggle, Prodirectrunning, start fitness....

Skratka, ne glede na to, da sta se Inov8 ali Salomon specializirala za izdelavo izključno gorsko tekaške/trail obutve (oba sta v zadnjem letu izdelala tudi cestne copate, predvsem inov8 je naredil minimalistične, če ne že tekmovalne copate), pa imajo tudi drugi priznani proizvajalci v ponudbi vrhunske copate za tovrstne namene. Mogoče ti bo ustrezal ravno kateri izmed njih.
Uporabniški avatar
 cvalenti
#243767
Sam sem pred dvemi leti uporabljal mizuno wave ascend 4 in se mi zdi malo premehak, toda zelo trpežn copat. Po posvetu z "Janša" Klemnom, sem si nabavil, prav tako od mizuna, Wave cabrikan in z njimi sem zelo zadovoljen. Copat je zelo močan, okoli guma, tako, da ga na skalah ne moreš strgati, če je teren travnat oz razmočen imajo dovolj grob podplat in ne drsi, prav tako, pa se odlično odrežejo v dežju in ne premočijo tako hitro, vredni svojega denarja.
Za zimo pa uporabljam icebug PYTHO2. Odličen copat za sneg/led, tudi ko imaš v copatu mokro, ne čutiš te mokrote oz te ne zebe, ker odlično zadržujejo toploto in mislim, da jaz ne grem več stran od mizuna in icebuga.
Ja pa res, da moraš najti model, ki ustreza tebi in sprobaj čimveč modelov, svetujem pa ti, da ko boš na ligi, da stopiš v kontakt s Klemnom in ti bo svetoval kaj kupiti, ker je res strokovnjak na tem področju.
 ela32
#243813
Pozdravljeni;
hvala vam za nasvete, me pa zanima v kateri trgovini imajo največ omenjenih modelov, da lahko probam.
L.p Ela
Uporabniški avatar
 Cveto
#243846
Nevem kje bi lahko dobil čimveč firm naenkrat. Mogoče tomas Šport na čopovi. Iglu šport ima veliko izbire. Sicer Salamon imajo skoraj povsod. Inov-8 je imela včasih Tadeja Brankovič v Kranju, kasneje se je preselila v Lj. Sedaj pa sploh ne vem, če ima kje trgovino. Nekaj parov teh čevljev pa imajo tudi v Annapurni Krakovski nasip 4 lj. Kjer imajo tudi čevlje The north face, ki so tudi bojda odlični, vendar jih osebno še nisem preizkusil.
Icebug pa držijo samo na Bledu (Koala sport) Tam dobiš poleg icebug tudi mizuno,asics

Veliko sreče pri nakupu!

Lp Jure - Cveto

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA