prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 muflon
#114857
kakšne čase dosegate in kolikokrat ste bili gor tudii kakšne slikce so dobrodošle.
Uporabniški avatar
 Cveto
#114886
Lep pozdrav!

Ja moj čas je bil najbolši okrog 31min. Kaki dve leti nazaj, zdej pa okol 34-38min. Sem spet malo začel hodit gor. Saj je res odličen za trening.
Gor sicer vodi več poti, zato je čas različen.
štart pri mostu ali če se pelješ čez most skozi vas do "kamnoloma".
Potem imaš pa še tam pri tisti podrti hiški tri variante:1.Po levi strani melišča(klasična), 2.Po desni strani melišča(policijska), 3.Prečkaš celotno pobošle in greš po desnem grebenu.

LP
 hribovc1
#114898
Od mosta do vrha, čim bolj naravnost - 26:20,
Uporabniški avatar
 Cveto
#114912
hribovc1 napisal/-a:Od mosta do vrha, čim bolj naravnost - 26:20,


Svaka čast!
A lahko bolj točno opišeš smer poti, po kateri greš?
 muflon
#114916
to je pa dober čas kdaj si ga pa to lavfu.
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#114925
tud mene malo bolj zanima trasa, saj je kar nekaj variant, če bi bil kdo tako dober in opisal kakšno svojo traso tako da bi našli tudi novopristopniki Kamniškega vrha pa še toliko bolje

Hvala LP Bojan
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#114947
BO-JAN napisal/-a:tud mene malo bolj zanima trasa, saj je kar nekaj variant, če bi bil kdo tako dober in opisal kakšno svojo traso tako da bi našli tudi novopristopniki Kamniškega vrha pa še toliko bolje

Hvala LP Bojan

Poti je res kar nekaj, če še nisi bil tam gori, bi ti jaz svetoval, da pustiš avto pri betonskem mostu, po cca 200m, ko zapustiš naselje Bistričica. Tu cesta zavije ostro desno proti zaselku Sleva. Katerakoli pot navzgor od tu naprej bo dobra, lahko nadaljuješ kar po cesti (tudi z avtom), ki se višje gori zoži in spremeni v kolovoz, čisto na koncu pa jo kar zmanjka in preide v senožeti, kjer poiščeš kakšno potko in nadaljuješ po njej. Vse od poti se pred strmino srečajo na levi strani Rože (to je obsežno in na daleč vidno melišče levo od vrha), tako da gre od tu naprej ob njeni levi strani le ena potka do sedla pod vrhom. Lahko pa melišče v tem spodnjem delu prečiš in se po desnem ovinku po grebenu vzpneš na vrh.

Ko si enkrat na vrhu imaš dober pregled nad okolico in bo izbira poti bolj enostavna. Kamniški vrh orientacijsko res ni zahtevna tura je pa izredno lepa za npr. pozne zimske dni, ko je tam zaradi prisojne lege že prava pomlad :D

Ta pot, kijo predlaga muflon je tudi zame najlepša, le da jo jaz uberem v nasprotno stran kot on - najprej direkt na vrh in potem po grebenu do Osredka.

Pa še en namig za vroče poletne dni: z Osredka dol zaviješ na melišče in se po njem spustiš do potoka Korošak in se v njegovih tolmunih prijetno osvežiš, to je pa res uživancija :D :D :D

Če si v dobri tekaški formi je možnost, da se po severni strani (s planine Osredek) spustiš na drugo stran do Stahovice in nazaj do avta.
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#114965
Hvala DuleKTKV in hvala muflon za izčrpna poročila sam včasih zaidem gor, begal me je le most ker nisem vedel kateri, saj jih veliko prične vzpon na koncu kamnoloma pri mostu čez KAM. BISTRICO ta pot mi je pa zares neznana

Lp Bojan :D
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#114992
BO-JAN misliš na most na Iverju. Tu je glavno izhodišče za Koželjevo pot, ki gre ob desnem bregu Bistrice, to je tista, ki jo v prejšnjem postu omenjam kot možnost za vrnitev z vrha po severni strani.

Tudi od tu pa se seveda da priti na Kamniški vrh. Enostavno greš po kolovozu navzgor dokler ga ne zmanjka, držiš se leve. Potem pa malo po občutku poiščeš pot, če sploh obstaja kakšna nadelana, priznam da ne vem. Nazadnje, ko sem jaz bil tam, je ni bilo (ali pa je nisem našel). Tudi s te strani orientacija ni zahtevna, ker te v zgornjem delu vodi greben, ko prideš na najvišjo točko boš pa zanesljivo vedel, da si na cilju :)

V zadnjih nekaj letih se je frekvenca obiska tudi s te strani zagotovo povečala, včasih pa je tu redko kdo šel gor in si imel prijeten občutek, da hodiš po brezpotju pa da se ne boš izgubil (da si torej gospodar položaja 8) ).
Uporabniški avatar
 GORSKI KOZEL
#118362
Ja tud sam veckrat no velikokrat grem na Kamniski Vrh.Za tect mi je dobra ta pot-Zacnem pri mostu, nato grem po makedam cesti mimo par his,pol pa po kolovozni poti(travniku) naprej do 2 razcepov, en gre zraven melisca navpicno gor drugi pa desno.Jest grem desno tam cez Kamniski Vrh ki ga precka ravna pot za malo izdihat par minut, pol pa sam se proti vrhu navpicno.In to je to.Za dol je pa da gres takoj kar malo nevarno,vsaj meni ker se mi se nekaj casa tresejo kolena in mehka so. :shock: :D :D
 muflon
#118389
Naj hujša za trening pa je gotovo policijska ta je pa strma.
Uporabniški avatar
 olson
#118410
Živjo :lol:
Kva,če bi se kakšen dan zmenil za kakšno skupno varijanto in mav podabatiral kera je res huda kera pa ni.Mislim da prav lahke ni saj na vrh morš itak pridt.Jaz osebno sem dav letas vse že skoz,bil sem namreč že 26x gor. :twisted:
Zdej bo pa treba še mav ravnino in nekaj distanc naredit potem pa že na kakšno tekmo it,da vidmo kje smo.
Pa lep pozdrav vsem skupaj se vidmo. :laola
 muflon
#118412
Ja lohk bi se za kšno nedelo zmenil pa eno ruknl.
Uporabniški avatar
 GORSKI KOZEL
#118462
A so tle v Kamniku sam kozli pa mufloni pa gamsi pa ....
No sej najvec jih je!!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA