Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 TONEK
#337317
V razpisu tekme nikjer ne najdem številke žiro računa, kamor je treba nakazat (nerazumno visoko) štartnino.
 TONEK
#338368
Dobri vremenski obeti za jutrišnjo tekmo. Meni zopet nerazumljivo malo prijavljenih (cena?) Na forumu praktično brez reklame, so se pa organizatorji v razpisu lepo potrudili, kar mi je zelo všeč.
 TONEK
#338390
Najbrž zvečer ne bi mogel zaspat, zato se moram malce razpisat (čeprav tega nihče ne bere :( ).
Tek, ki sem ga že težko čakal je za mano, z ugotovitvijo, da je trasa perfektna, mogoče malce preveč asfaltnih odsekov, vendar so ne srečo kratki. To pa je, kar se tekme tiče, poleg povratka z nihalko in lepo urejene spletne strani, edina svetla točka današnjega dne, vse ostalo je črno.
-Glede na to, da je bil razpis zunaj že od Novega leta (pa ne na forumu), se je za tekmo odločilo zelo malo ljudi (39), saj reklame zanj praktično ni bilo. Zanj sem zvedel, ko je bila cena že v višavah, vendar zaradi karakteristike teka nisem pomišljal in se prijavil.
-S tem sem si velikodušno prislužil navadno majico, ki je bila poleg reklamnega materiala edina zadeva v darilni vrečki (prijavljeni na dan tekme še te niso dobili)
-Okrepčevalnice ne smem pozabit omenit. Bila je samo ena in to še bolj skromna, kot jo imajo v albanskih Prokletijah.
-V cilju nič boljše. Pred dvema dnevoma narezane banane in voda, zato sem vse adute polagal na obrok v restavraciji - sojini polpeti (fuj). Pijačo in solato si plačaj sam - sem že mislil, da bo tekla blagajničarka za mano na teraso...
-Tudi proti brzini so cepljeni tile Goltejci. Za peščico tekmovalcev so trajale priprave na podelitev celo večnost.
-So pa experti za medalje. Prvič v življenju sem dobil leseno, navezano na špago, kakršno je stara mama uporabljala za povezovanje butaric za v krušno peč :lol:
-Vse to za 25€ - pa ne na Gorenjskem.
O načinu žrebanja nagrad pa mogoče kdaj drugič.
Škoda, ker organizator tega ne bo prebral in se v naslednjem letu malce poboljšal, ostali pa v napad - sem pripravljen.
Uporabniški avatar
 Charly01
#338392
Tole sem že enkrat napisal, zato samo kopiram:

Tekaških prireditev je tudi do 15+ na vikend in prost termin je skoraj nemogoče najti. Za našo malo deželico jih je že preveč. Marsikje je udeležba zelo nizka, marsikakšen je že in tudi še bo odpadel.
Iz lanskih praktično 0, bo letos ca. 10 trailov. Očitno si tekači želimo novosti in sprememb.
Potrebno se je odločiti med cestnim, gorskim, trailom ali trekingom. Potem pa sledi še organizacija in cena oz. predvsem kaj dobiš za ceno prijavnine.

V pomoč pri planiranju (tako tekačem kot organizatorjem) vam je lahko sledeča povezava http://www.tekaskeprireditve.si/prihajajoce-tekaske-prireditve/.
 tererilak
#338393
tekov je vedno več, izbira je velika, cene kljub neverjetnem številu tekov še niso padle.. nekateri so boljši drugi slabši, nekje se precej denarja v žep spravi...

so pa nekateri teki tut 10 let zaporedoma na tistih je kšna stvar dobra tko da na tvojm mestu bi se mal pozanimu.. jst grem redko na tek, ki je organiziran prvič(izjema je bil knap trail)-bil je odlično organiziran.. motu me je le sneg ampak nism prčakvov da bi kdo skidu tisti 40km tko da brez zamere :)

Tisti teki ki so dobri se bodo organizirali tudi naslednje leto in pa leto za tem, tekmovalcev pa je več kot 39 kljub temu da so teki težji in daljši.

Drgač pa "gorskih tekačev" je malo- cirka 400-500 tko da 39 sploh ni tako velika številka.. beri mogoče ne bo na omenjenem teku nikoli več kot 39 duš

TREBA JE BIT MAL ZBERČN.. LAHKO SI TUT ZELO ZBERČN NE BO NOBEN ZAMERU

LP.
Uporabniški avatar
 ouka81
#338395
Lep pozdrav Tonek,lepo si to napisal. Jaz bi še dodal to, da ne vem zakaj je na nekaterih gorskih tekih dovoljena uporaba palic? Ne razumem organizatorjev teh tekov. Tekač z palicami hmm?Ok vertikal tekma je nekaj drugega,pri gorskih tekih pa bi lahko bila uporaba palic nedovoljena. Če je tekma naj bo enaka za vse.Drugače je pa proga na Golte super,strma prava gorska in te špana vse do cilja :oops:
Uporabniški avatar
 Charly01
#338401
Tudi Vipava je bila prvič in organizirana 1A. "Ogromno" tekmovalcebv za prvo izvedbo. Pa tudi cenovno ugodna, sploh glede na to kaj vse si dobil za ta denar. Očitno smo udeleženci "čutili", da je obetavno, bilo pa je perfektno. Definitivno jim ni šlo za zaslužek.

Primerjava prijavnin:
Vipava (105km) = 50€
SLO100 (111km) = 65€
UPT (100km) = 80€
 TONEK
#338482
Ouka, pred leti sem imel borbe z organizatorji tekov za Primorske novice, saj sem bil hud zagovornik palic, nekajkrat celo diskvalificiran. Trend tekov je v opuščanju palic in sem se hočeš nočeš moral sprijazniti s pravili. Sedaj jih uporabljam redko, stalnica so le še pri Kališču, Vertikalih, KBK-ju, zimskih ligah... Trasa na Golte je že prepoložna in so palice bolj v napoto kot v pomoč.
 piroman
#338500
Moje ime je Roman Čretnik in sem eden od organizatorjev Gorskega teka Golte.

Tonek, zelo mi je žal, da ste si o naši prireditvi ustvarili tako slabo mnenje. Nikakor se ne želim prepirati, bi pa rad odgovoril na vaše razmišljanje.

1. Na briefingu pred štartom in pred razglasitvijo rezultatov sem po mikrofonu povedal, da smo se organizacije takega dogodka lotili prvič, zato bomo veseli vsake povratne informacije, ki bo pripomogla, da bomo prihodnjič boljši. Razen enega gospoda, ki je predlagal, da imamo naslednjič pri prijavni službi natisnjen zemljevid trase, nismo prejeli nobene pripombe. Žal mi je, da mi niste vsega zgoraj naštetega prišli povedat že kar na Golteh.

2. Reklamiranje – če dogodek organizirata dva tekaška zanesenjaka z nič evrov proračuna, je težko vlagati v reklamiranje. Gorski tek Golte smo vpisali v vsaj 10 spletnih napovednikov športnih dogodkov (tudi na Tekaški forum), predstavljen je bil v marčevski številki revije Tekač.si (cela stran), o njem so pisali tudi na siol.net v rubriki rekreacija, postavili pa smo tudi Facebook stran Trail Golte in na ta način poskušali doseči tekače na tem omrežju. S kolegom sva se povezala tudi z organizatorji drugih tekaških prireditev in na njih razdelila več tisoč letakov. Več v prvem letu res nismo uspeli narediti.

3. Cena – ker je v teh časih težko pridobiti sponzorje, nekaj stroškov pa v vsakem primeru nastane ob takšni organizaciji, smo postavili cene tako kot smo jih. Morda so bile res malo previsoke, ampak verjemite, da bo ves dobiček namenjen za dvig kakovosti (in več reklamiranja)prihodnjih prireditev.

4. Darilna vrečka – upam, da niste zavrgli kataloga kampa Menina, na katerem je bon (štampiljka na katalogu) za brezplačen vstop v adrenalinski park v kampu Menina. Vrednost: 15 €. Glede majic smo se odločili, da jih bomo res dali samo tistim, ki so štartnino plačali pred dogodkom. Preprosto nismo imeli sredstev za zalaganje takih zadev. Tega nismo obešali na velik zvon, ker smo želeli, da bi bilo presenečenje, ampak vsi, ki so se prijavili na dan dogodka bodo majice dobili naknadno, po pošti. Omenili ste tudi povratek z nihalko – ta je bil za tekače brezplačen, sicer stane 6 €.

5. Okrepčevalnica – res je, na trasi, dolgi 5,5 kilometra smo postavili samo eno okrepčevalnico, približno na polovici poti. Ponujali smo samo vodo, ker smo sklepali, da na takšni razdalji pač še ni treba drugega polnjenja zalog.

6. V cilju – kolikor je nam znano, nedozorele banane niso najboljše za prebavo. Bile pa so narezane tisto jutro. Poleg banan in vode so bile na voljo tudi limone in pomaranče.

7. Obrok v restavraciji – zelo mi je žal, da ste bili nad hrano razočarani. Mi smo namreč bili na to ponudbo zelo ponosni. Na voljo sta vam bila dva menija: eden s čičerikinimi polpeti, drugi pa s sojinim golažem in polento. Vse sestavine so bile ekološke pridelave (blagovna znamka Biotop), ki nam jih je podarilo podjetje Mediacor.

8. Zamuda pri razglasitvi – za to sem se opravičil že na prireditvi, pa se vam tukaj opravičujem še enkrat. Res, zaradi tehnične napake smo rezultate raje dvakrat preverili, preden smo jih objavili.

9. Pripombe o medalji ne morem jemati resno. Tudi sam sem tekač in nazadnje sem leseno medaljo, navezano na špago prejel pred tremi tedni, ko sem po 100 kilometrih pritekel v cilj 100 Ultra trail Vipavske doline. Eni smo pač pristaši naravnih materialov.

10. Cena – je takšna kot je. Nikogar nismo silili, da se prijavi in mislim, da tudi nismo obljubljali česa, kar potem ne bi izpolnili. Smo se pa odločili, da bomo za http://www.trail-krvavec.si, ki ga organiziramo 4. julija 2015, znižali štartnine. Do konca spletne prijave bo cena 17 €, na dan dogodka 20 €.

11. Organizator je le prebral in bo upošteval tudi vaše pripombe. Upam, da boste 28. in 29. maja 2016 prišli preveriti, če se nam je uspelo izboljšati.

Lep pozdrav!
 TONEK
#338522
G. Čretnik, jaz sem pa Anton Knavs, najstarejši na Vaši tekmi in po kakšnih 300 nastopih sem si že ustvaril sliko, kdo je tapravi organizator in kdo ¨organizator¨. Nikakor ni moj namen pranje umazanega perila, s tem, ko ste po točkah odgovoril, samo potrjujete, kako zelo ste še zelen. S tem Vas seveda niti slučajno ne mislim žalit, vedeti morate le to, da veliko večino tekmovalcev ne zanima ne majica, ne malica, ne medalja, ampak da je proga očiščena, označena, ima dovolj okrepčevalnic, oznak z oddaljenostjo do cilja, na cilju čaj (pozimi) ali voda (poleti), da se ne zavlačuje s podelitvijo, dobro označena najkrajša pot povratka in seveda znosna cena.
To je vsa medicina. Ne zanimajo nas razne promocije (v Vašem primeru nogavic), naštevanje sponzorjev z njihovo ničvredno kramo. Mimogrede - kuverto s podelitve sem oddal na licu mesta, medalja, ki mi jih ponavadi odnesejo vnuki, pa bo v tem primeru sigurno ostala doma. :twisted:
Če bo drugo leto optimalna startnina, se zopet vidimo. :D
 piroman
#338551
Gospod Knavs, vse jasno.

Da smo "zeleni", smo priznali že pred štartom in s tem nimamo težav. Odgovoril sem vam pa predvsem zato, ker ste na koncu napisali, da organizator tega sigurno ne bo prebral.

Želim, da vsi vedo, da tek organiziramo zaradi ljubezni do teka, zraven pa smo želeli ustvariti lepo izkušnjo ter pri tem morda biti malo drugačni. Vsekakor bomo upoštevali tudi vaše mnenje, ko se bomo pripravljali na naslednje dogodke.

Hvala in na svidenje na kakšnem od naslednjih tekov.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA