prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Bobek
#246952
skorc napisal/-a:
Potem prvič tečeš nekaj daljšega od 42,3 km, pa se sprašuješ če si ultraš, pa greš prvič čez 75 km, pa se sprašuješ če si ultraš, in potem prvič prerineš čez 100, pa spet isto vprašanje... Odgovor je pa tisti kvazi citat zgoraj. :)
)


Zakaj pa človek teče? Da dobi neko nalepko? Pa kaj ima veze kako se imenuješ, če pretečeš neko razdaljo?
Sam sem šel tečt maratone, ker me je zanimalo, če jih lahko, sedaj vem in jih ne tečem več. Tek mora biti užitek.
Uporabniški avatar
 Cveto
#246976
skorc napisal/-a:"...pravi ultramaratoni trajajo dlje od 24h oziroma več kot 200 km, tisti, ki pa laufajo manj, so pa začetniki, ki ti zjebejo dan"


Ta zgoraj omenjeni stavek mi je zlo všeč :)
Torej sem jaz že zdaleč od ultaraša. Upam, da bom nekje sredi septembra letos lahko rekel: " Zdej sem pa pravi ultraš" ;)

Tukaj na forumu me je že od nekdaj motila lestvica "ultrašev" ker se vanjo vpisujejo maratoni! Uradno pa spada tek daljši od maraton v kategorijo ultra.

In ja mogče pa res pravi ultraš si, ko pretečeš 24ur+ oz. 200km
No 24ur sem že zdržal. res pa je, da je bilo vmes veliko hoje. Tako, da je kilometrov naneslo "samo" okoli 168.


Lp Jure - Cveto
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#246981
Klasifikacija ultramaratona se začne pri razdalji 50 km, kar je "najkrajša" uradno razpisana razdalja nad maratonom. Vsak, ki jo preteče v enem kosu se lahko definira za ultramaratonca.

Pri 24 urah oziroma 200+ km ne gre več le za tek, ampak mnogo več različnih parametrov.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#247005
Stari mački ti bojo rekli, da je ultramaratonec vsak, ki se sooči s progo, jo premaga in pri tem ne misli le nase ampak je vedno pripravljen ponuditi pomoč, fizično ali moralno, ne glede na stanje v katerem je. Zato vlada v teh krogih tako močna povezanost, ki je pri drugih tekih ne moreš zaslediti.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#247006
Bobek napisal/-a:Zakaj pa človek teče? Da dobi neko nalepko?


Da zadovolji neko notranjo potrebo.

Bobek napisal/-a:Pa kaj ima veze kako se imenuješ, če pretečeš neko razdaljo?


Mentalna nagrada za vse tisto, kar je naredil, zadovoljitev notranjih potreb. Vsak pač ne dobi pokala oziroma medalje, zato mu "poimenovanje" pomeni toliko več.
Uporabniški avatar
 Vreme
#247012
Res zanimiva tema, tudi zame, saj se tudi sam počasi spuščam v ultramartonske vode, ne sicer v razdalje iz naslova te teme, zame bo uspeh že pol manj :mrgreen:

Sem pa ob prebiranju svetovnega spleta naletel tudi na to zanimivo stran, tudi z programi treningov in drugimi zanimivimi temami. Se pa takšne strani definitivno ne morejo primerjati z izkušnjami naših ultramaratoncev, zato so vsake napisane izkušnje dobrodošle :clap:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#247154
Zakaj pa ne, če na tak način lahko postaneš boljši človek.

Ampak potem bi to naj bilo povezano s procesom ozaveščanja. Tukaj pa bi se z Bobekom strinjal, ko enkrat matrarija ne prinaša več ozaveščanja si v temi.

Zato je morda najboljše sploh ne trenirati.

Nekje sem poslušal eno predavanje o eni modrosti: konstantno se spreminjati ...

No torej, pravijo da človek dvakrat moli/meditira ko poje.
Zdaj pa si zamisli kolikokrat moli pri 200km asfalta?

Fantje vi boste lansirali to regijo v SVETLOBNO SREDICO MODROSTI.

Kar tako naprej...
Se vidimo če ne prej pa na Balatonu.
 skorc
#247161
tek_v_snegu, tole sem 5x bral pa se mi slika ne prikaže. A smo spet nazaj pri filozofiji? :D

Vreme, na tistem linku, ki ga je Zdravko prilepil je tudi program za 100km. Jaz sem vzel varianto za 10h in jo malo prilagodil. Pa sem bil kar zadovoljen. Za 7 minut me je neslo od desetih ur tako, da grem letos v Biel popravnega delat - če bo vse po planu. :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#247174
Skorc poznam ta link ki ga je dodal Zdravko :clap: , sam sem dodal samo link kjer je še ogromno povezav do takšnih in podobnih stvari. :wink:

Sicer pa za moj ciljni čas ni programa, za polžke ga pač ne delajo :mrgreen:

Biel :P
Uporabniški avatar
 zajc
#248044
Sem dolgo časa razmišljal kaj bi napisal tukaj, pa sem danes prebral tale intervju novice/222

Spodaj zapisano je kot bi bral o sebi :lol:

Dušan Mravlje napisal/-a:Trening je popolnoma individualna zadeva in ga mora vsak tekač prilagoditi samemu sebi. Osebno sem pristaš relativno dolgih (20-30 km) tempo tekov. Sam nikoli nisem prakticiral intervalnih treningov, kar pa seveda ni nikakršno pravilo. Vsak tekač z leti ugotovi kakšna količina in intenzivnost mu najbolj ustreza. Univerzalnega recepta, ki bi ustrezal vsem, enostavno ni.

Dušan Mravlje napisal/-a:Le izjemoma sem 2-3 krat letno odtekel razdaljo daljšo od 50 km. Nikoli ne treniram z uro, ker me le-ta na treningih obremenjuje, zato se predajam dnevnemu počutju, ki narekuje intenzivnost treninga.

Dušan Mravlje napisal/-a:Treniram vedno zgodaj zjutraj s praznim želodcem in tudi med samim tekom nikoli ne jem.

... razen, če je razdalja večja kot 30 km.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#248113
zajc napisal/-a:Sem dolgo časa razmišljal kaj bi napisal tukaj, pa sem danes prebral tale intervju novice/222

... zapisano je kot bi bral o sebi :lol:

... razen, če je razdalja večja kot 30 km.

:lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA